اولین فرمانده سپاه: ۱۳ آبان از روز‌های تأثیرگذار در تاریخ انقلاب اسلامی بوده است

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، جواد منصوری با اشاره به روز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار، گفت: روز ۱۳ آبان سال ۴۳ و سال‌های ۵۷ و ۵۸ و قایع بسیار مهمی رخ داده و تا حد زیادی در تاریخ انقلاب اسلامی تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: بزرگداشت ۱۳ آبان و حفظ دستاورد‌های آن که به تعبیر دیگری از ایام الله انقلاب اسلامی است؛ کار مهمی است. اتفاقات ۱۳ آبان باید با جزئیات، توضیحات و تحلیل‌های مشروحی برای نسل جوان ارائه شود تا آن‌ها به خدمات و ارزش‌هایی که نسل انقلابی در این روز‌ها ایجاد کردند، آگاه شوند و این ارزش‌ها و دستاورد‌ها را حفظ کنند.


بیشتربخوانید


اولین فرمانده سپاه پاسداران عنوان کرد: در روانشناسی اجتماعی و معرفت شناسی دینی مسئله حفظ ایام‌الله به لحاظ اینکه باعث هماهنگی افکار عمومی جامعه با جریان تاریخی می‌شوند، از اهمیت خاصی برخوردارند. به همین دلیل است که همه ملت‌ها و دولت‌ها سعی می‌کنتد روز‌های تاثیرگذار در تاریخ کشورشان را به اشکال مختلفی حفظ کنند.

منصوری با بیان اینکه روز ۱۳ آیان از روز‌های مهم تاریخ انقلاب است، گفت: برگزاری مراسمات در فضای مجازی، توضیح اینکه به چه دلیل این اتفاق‌ها رخ داد و کاپیتولاسیون چه بود و نقش ۱۳ آبان ۵۷ در حمله رژیم شاه به دانشگاه چه بود، موارد بسیار مهمی هستند.

منصوری در پایان تاکید کرد: برخی میل ندارند اینگونه برنامه‌ها تکرار شود تا از حافظه ملت ایران برود یا برخی تکرار می‌کنند روز ۱۳ آبان اتفاق افتاده و تمام شده است چرا باید یاد آن را زنده نگه داریم؟ در پاسخ به این افراد می‌توان گفت چنین وقایع مهمی باید تکرار شوند تا تبدیل به یک فرهنگ مستقر و ثابت در کشور شوند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *