تست سقوط گلکسی S21 اولترا در مقابل آیفون ۱۲ پرو مکس

گلکسی S21 اولترا و آیفون ۱۲ پرو مکس دو مدل از بهترین پرچم‌دارهایی هستند که سامسونگ و اپل آن‌ها را به عنوان برترین و قدرتمندترین گوشی‌های سال ۲۰۲۱ خود راهی بازار کرده‌اند. در مقایسه‌ای که پیش‌تر از این دو گوشی داشتیم، دیدیم که هر دوی آن‌ها در یک سری زمینه‌ها به نسبت یکدیگر برتری‌هایی داشتند اما آنچه که امروز قصد بررسی آن را داریم، تست سقوط آن‌هاست. در این مطلب به تست سقوط گلکسی S21 اولترا و سرسخت‌ترین رقیبش یعنی آیفون ۱۲ پرو مکس می‌پردازیم تا ببینیم این دو محصول در نهایت تا چه اندازه می‌توانند در برابر سقوط از ارتفاع از خود مقاومت نشان دهند.

گلکسی S21 اولترا و آیفون ۱۲ پرو مکس در ساختار بدنه تفاوت‌های جزئی با یکدیگر دارند. مثلا سامسونگ نماینده‌ی خود را با فریم دور آلومینیومی و پنلی شیشه‌ای از جنس گوریلا گلس Victus تولید کرده در حالی که شرکت کوپرتینویی ترجیح داد مانند سال گذشته، در این پرچم‌دار خود هم ترکیب فولاد ضد زنگ و شیشه برای فریم و پنل پشتی استفاده کند.

اگرچه جنس بدنه‌ی دو گوشی متفاوت است اما سامسونگ توانست علی‌رغم تولید محصولی با اندازه‌ی بزرگ‌تر و ضخامت بیشتر، باز هم وزن پرچم‌دار خود را به گونه‌ای کنترل کند که تقریبا با آیفون ۱۲ پرو مکس برابر است (۲۲۷ گرم برای S21 اولترا و ۲۲۸ گرم برای آیفون ۱۲ پرو مکس). بنابراین به نظر می‌رسد فشاری که به آن‌ها در اثر ضربه وارد می‌شود، تقریبا به یک اندازه است و در این بین تنها جنس بدنه می‌تواند شدت ضربات وارده را کنترل کند.

نکته‌ی جالب اما جایی است که هم اپل و هم سامسونگ اعتقاد دارند شیشه‌ی محافظ استفاده شده چه در پنل پشت و چه روی نمایشگر، مقاوم‌ترین محافظی است که تاکنون روی یک گوشی هوشمند قرار گرفته شده. ادعای سامسونگ در این رابطه هنگامی که ویدیوی تست مقاومت گلکسی نوت ۲۰ اولترا و آیفون ۱۱ پرو مکس در برابر سقوط منتشر شد به اثبات رسید. جایی که نوت ۲۰ اولترا حتی بعد از ۱۰ بار افتادن روی زمین همچنان بدون مشکل به کار خود ادامه داد. اما آیفون ۱۱ پرو مکس علی‌رغم مقاومت خوبی که داشت، نتوانست از ۱۰ بار افتادن متوالی جان سالم به در ببرد و دوربین آن از کار افتاد.

اما آیا گلکسی S21 اولترا هم می‌تواند با استفاده از محافظ صفحه‌ی قدرتمندی که دارد، مقاومت خوبی از خود نشان دهد؟ پاسخ این پرسش را در ویدیوی تست سقوط گلکسی S21 اولترا و آیفون ۱۲ پرو مکس خواهیم دید.

منبع:‌ iClarified

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *