سرپرست تیم توسعه‌ی شاسی پورشه به اپل می‌پیوندد

با وجود اینکه اپل سعی می‌کند تا به طور کامل اسرار مربوط به پروژه‌ی تایتان را حفظ کند، ولی اطلاعات افشا شده نشان می‌دهند که این پروژه به‌سرعت در حال تبدیل شدن به پروژه‌ی هیجان‌انگیزی است. به تازگی گزارشی توسط Business Insider منتشر شده است که نشان می‌دهد اپل ممکن است معاون تیم توسعه‌ی شاسی برای خودرو پورشه «تایکان» (Taycan) به نام دکتر Manfred Harrer را به تیم توسعه دهنده‌ی خودروی الکتریکی خود اضافه کند.

برای اطلاع باید بگوییم که پورشه تایکان اولین خودروی الکتریکی شرکت اشتوتگارتی پورشه است. نسخه‌ی آماده‌ی تولید این خودرو در اواخر سال ۲۰۱۹ رونمایی شد. به نظر می‌رسد که شرکت پورشه قصد دارد از پلتفرم توسعه داده شده برای این خودروی الکتریکی به نوعی برای تمامی خودرو‌های الکتریکی تولیدی خود در آینده استفاده کند.

البته باید بگوییم که گویا این خودروساز آلمانی باید این کار را بدون حضور دکتر Manfred Harrer انجام دهد. برای اطلاع بیشتر در این شخص باید بگوییم که او کتابی را هم درباره‌ی سیستم‌های مدرن فرمان خودرو نوشته است.

شاسی خودرو پورشه تایکان

شاسی خودرو پورشه تایکان

دکتر Harrer شغل خود را در خودروسازی آئودی آغاز کرد و قبل از پیوستن به پورشه مدتی را در خودروسازی BMW مشغول به کار بود. او در زمان فعالیت در پورشه سرپرستی بخش توسعه‌ی شاسی خودرو را برعهده داشت که شامل توسعه‌ی شاسی برای تمامی خودرو‌های دارای موتور احتراق داخلی بود.

با وجود اینکه این شخص در زمینه‌ی توسعه‌ی شاسی‌ برای خودرو‌های احتراق داخلی تجربه بسیار زیادی را دارد، اما شاسی مربوط به خودرو‌های الکتریکی دارای سختی‌های مربوط به خود است و با شاسی‌ خودرو‌های احتراق داخلی تفاوت دارد.

با توجه به این موضوع، تجربه‌‌ی کسب شده توسط این شخص در زمان توسعه‌ی خودرو الکتریکی پورشه تایکان یکی از موضوع‌های مهم در رزومه‌ی کاری این شخص در رابطه با خودرو‌های الکتریکی است.

با وجود مطرح شدن این اطلاعات جدید، اما شرکت خودروسازی پورشه و دکتر Harrer تاکنون درباره‌ی این موضوع اظهار نظری را نکرده‌اند. البته باید بگوییم که یکی از مدیران سابق خودروسازی فولکس واگن گفته که اپل با استخدام این شخص موفقیت بالایی را کسب کرده است.

علاوه‌ بر این خبر، گزارش‌هایی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند اپل و خودروسازی کیا که زیر مجموعه‌ی خودروسازی هیوندای است، نزدیک به بستن یک قرار دارد تجاری هستند که به موجب آن این شرکت خودروسازی تا سال ۲۰۲۴ تولید ۱۰۰۰۰۰ خودرو در سال (که می‌تواند تا ۴۰۰۰۰۰ خودرو در سال افزایش پیدا کند)‌ را آغاز خواهد کرد. به نظر می‌رسد که وظیفه‌ی تولید این خودرو‌ها به کارخانه‌های خودروسازی کیا در ایالت جورجیا آمریکا سپرده شده است.

منبع: GSMArena

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *