عادل فردوسی‌پور و حضور در مراسم رونمایی کتاب «پیگیر اخبار نباشید»

عادل فردوسی‌پور به همراه سروش صحت دوشنبه ۱۲ آبان در مراسم رونمایی غیرحضوری از کتاب «پیگیر اخبار نباشید» به نویسندگی رولف دوبلی شرکت خواهد کرد.

این نشست، ساعت ۲۰ دوشنبه، به ‌صورت زنده از صفحه‌‌ی اینستاگرام نشر چشمه و البته فیدیبو پخش خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند سؤالات خود را در قالب کامنت در صفحات اجتماعی نشر چشمه و فیدیبو مطرح کنند.

عادل فردوسی‌پور، با همراهی چند تن از دوستانش دو کتاب از رولف دوبلی با نام‌های هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن را ترجمه کردند که البته با فروش قابل توجهی مواجه شدند. گفتنی است به غیر از این دو کتاب، ترجمه‌ی کتاب فوتبال علیه دشمن اثر سایمون کوپر در کارنامه‌ی فردوسی‌پور دیده می‌شود.

به نظر می‌رسد در دورانی که برنامه‌های تلویزیونی فردوسی‌پور تعطیل است او فرصت را غنیمت شمرده و همچنان به کار ترجمه مشغول است. نشر چشمه با خرید کپی رایت و حق انتشار کتاب تازه‌ رولف دوبلی به زبان فارسی با ترجمه‌ عادل فردوسی‌پور، بهزاد توکلی و علی شهروز  آن‌را برای بازار نشر آماده کرده است و اولین رونمایی آن توسط فردوسی‌پور صورت می‌گیرد.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) نویسنده‌ی مشهور سوئیسی در کتاب اخبار را دنبال نکنید مانند دیگر آثارش در پی ارائه‌ی راه‌حل‌هایی برای رسیدن به زندگی‌ای آرام شاد و البته موفقیت‌آمیز است. او در کتاب‌هایش به عوامل تخریب‌کننده‌ای می‌پردازد که ما را از مسیر موفقیت دور می‌کند و مانعی برای رسیدن افراد به زندگی واقعی و هدفمند هستند.

عادل فردوسی‌پور پیش از این هم به همراه بهزاد توکلی و علی شهروز دو اثر دیگر از رولف دوبلی را به فارسی ترجمه کرده بود. «هنر شفاف اندیشیدن» و هنر خوب زیستن دو کتابی هستند که هر دو در حوزه‌ی موفقیت قرار دارند. نسخه‌ی صوتی کتاب هنر شفاف اندیشیدن هم با صدای خود عادل فردوسی‌پور منتشر شد. دوبلی این کتاب را در سال ۲۰۱۳ نوشت. این کتاب ۹۹ خطای رایج هنگام اندیشیدن را در ۹۹ فصل کوتاه، توضیح می‌دهد. قسمت‌های این کتاب در اصل، در هفته نامه‌های معروف آلمانی، هلندی و سوییسی، به تدریج منتشر شد و بعدها در ۲ کتاب آلمانی گردآوری شد. کتاب به زبان‌های مختلفی ترجمه شده و در کشورهای آلمان، سوییس، انگلستان، کره جنوبی، هند، ایرلند، سنگاپور و همچنین ایران در لیست کتاب‌های پرفروش و پرطرفدار قرار دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *