عجیب ترین و ترسناک ترین گیاهان دنیا را می شناسید؟

گیاهانی که موش خوار هستند، قارچ های عجیب و برگ هایی که در کنار یکدیگر می رقصندو گل هایی که بوی جسد های فاسد می دهند. همه ی این شگفتی های طبیعت درمیان نادرترین، عجیب و غریب ترین و غیر معمول ترین گونه های گیاهی در جهان هستند.

برخی از آن ها به طرز شگفت آوری زیبا هستتند و بعضی از آن ها هم مانند فیلم های ترسناک هستند ؛ در این بخش از سرگرمی نمناک با ما همراه باشید تا با عجیب ترین و وحشتناک ترین گیاهان روی کره ی زمین آشنا شوید.

عجیب ترین و ترسناک ترین گیاهان دنیا

1. گیاه موشخوار پارچی (NEPENTHES ATTENBOROUGHII)

حتی ساده ترین نوع این گیاه هم عجیب و جالب است. این گونه در سال 2009 کشف شده و گوشتخوار است. اعتقاد بر این است که این گیاه بزرگترین گیاه گوشتخوار شناخته شده در جهان می باشد و قادر به هضم موش صحرایی نیز است. دانشمندان آن را در کوه فیلیپین یافته اند.

گیاه موشخوار پارچی

گیاه موشخوار پارچی قادر به هضم یک موش صحرایی است

2. سروپگیا (CEROPEGIA WOODI)

یک گل عجیب با گلبرگ های آمیخته شده که شبیه به خروسک که از آن خارج شده است. گل شبیه به لوله ای است که با موهای کوچک ردیف شده که حشرات را به سمت گیاه جذب می کند و به دام می اندازد.

گیاه سروپگیا

گیاه سروپگیا حشرات را به دام می اندازد

3. گندوقارچان (MUTINUS CANINUS)

آیا میتوان این گونه را زشت ترین قارچ هایی که تابحال وجود داشته اند بحساب آورد؟این گیاه شباهت زیادی به سگ دارد و علت نامگذاری آن ( که به یک نژاد سگ برمیگردد) نیز به همین دلیل است.

گندوقارچان

گندوقارچان زشت ترین گیاه دنیا

4. گیاه رقاصه(DESMODIUM GYRANS)

آیا تابحال گیاهی که خود به خود حرکت می کند را دیده اید؟ گیاه رقاصه. این گیاه بعنوان گیاه تلگراف هم شناخته می شود. علت نام گذاری آن بدین دلیل است که در مقابل نور خورشید یا ارتعاشات و گرما برگ های خود را سریع و بشدت تکان میدهد.

گیاه رقاصه

گیاه رقاصه گیاهی که حرکت می کند

5. گل پلیکان( ARISTOLOCHIA GRANDIFLORA)

این گل ها به طرز شگفت انگیزی زیبا هستند. با رگه های رنگارنگ و الگوهای پیچیده به جای گلبرگ . اما خیلی به آن نزدیک نشوید، که برای ساعت ها بوی موش مرده از بینی تان خارج نخواهد شد. این گیاه از بوی جوندگان فقط جهت جذب گرده افشان ها استفاده می کند.

گل پلیکان

گل پلیکان بوی موش مرده می دهد

6. گل قهر و آشتی (MIMOSA PUDICA)

این گیاه کوچک و زیبا را ممکن است با شکوفه های صورتی دیده باشید. وقتی به برگ های این گیاه دست بزنید برگهایش را جمع میکند که این کار در واقع نوعی حالت تدافعی برای گیاه محسوب می شود.

گیاه قهر و آشتی

با دست زدن به گیاه قهر و آشتی برگ هایش را جمع می کند

7. هیدنورا آفریکانا

این گیاه فقط جذاب نیست. از زمین مانند یک مار دریایی سر بر می آورد و فک هایش را به روی دنیای بیرون باز می کند. این گیاه بوی مدفوع می دهد، و این بو را برای جذب سوسک مگس و گرده افشان های طبیعی ترشح یکند.

هیدنورا آفریکانا

هیدنورا آفریکانا بدبوترین گیاه جهان

8. سیکاد (ENCEPHALARTOS WOODII)

این گیاه با برگ های براق و تیره که فقط در قسمتی از جنگل های جنوبی آفریقا یافت می شود از نادر ترین گیاهان جهان محسوب می شود. این گیاه بشکل وحشی رشد می کند چراکه دانه ای ندارد.

سیکاد

گیاه سیکاد هیچ دانه ای ندارد

9.اسب مرده اروم لی لی (هلیکودیکروس ماسکیدوروس)

اسمش خبر بدی است، یک گل غول پیکر با پوسته های جدا از هم و گوشتی می باشد.

اسب مرده اروم لی لی

اسب مرده اروم لی لی گل گوشتخوار غول پیکر 

10. گیاه فلای پپر (PINGUICULA GIGANTEA)

هر چیزی که در برگ هایش بنشیند را نگه میدارد و بلافاصله آن را هضم می کند. سطح بالایی گیاه پوشیده شده از آنزیم های هضم کننده برای به دام انداختن قربانیانی همچون پشه ها و حشرات دیگر است اما این گیاه همچنین میتواند مواد مغذی گرده ها را جذب کند.

گیاه فلای پپر

گیاه فلای پپر مواد مغذی گرده ها را جذب می کند

11. ویلوپیا میرا بیلیس

این گیاه بیابانی بنظر از عصر دایناسورها می آید چون واقعا همینطور است. این گیاه با برگ های بزرگی که میتوانند تا 12 فوت طول داشته باشند رشد میکند. این گیاه عجیب و غریب فسیلی زندگی می کنند و میتوانند عمری معادل 2 هزار سال داشته باشند.

ویلوپیا میرا بیلیس

ویلوپیا میرا بیلیس از عصر دایناسورها می آید

12. گل جسد

گل بدبو یا گل جسد بزرگترین گل جهان است. این گل که بومی جنگل های سوماترا است، بوی تندی دارد که بوی گوشت فاسد شده را می دهد. ارتفاع این گیاه ممکن است تا 3 متر برسد.

گل بدبو یا گل جسد

گل جسد بوی گوشت فاسد شده می دهد

13. آلدرونا وسیکلوسا

شباهت زیادی با ونوس مگس خوار دارد، در انتهای هر پره از ساقه اصلی یک تله وجود دارد که درمواقع تحریک شدن بسته می شود.

آلدرونا وسیکلوسا

شباهت زیاد آلدرونا وسیکلوسا به ونوس مگس خوار

14. کاج وولمیا

کاج های وولمیا در حدود 200 سال پیش بوده اند اما تا سال 2004 ناشناخته بودند. این گیاه در کمتر از 100 درخت که به صورت وحشی رشد پیدا کرده اند وجود دارد.

کاج وولمیا

کاج های وولمیا عجیب ترین گیاه جهان

15. اسنودونیا هاوکوید

ممکن است بنظر بودار ، بزرگ و عجیب و غریب نرسد، اما اسنودونیا هاوکید یکی از نادر ترین گیاهان در زمین است. بوتانیست ها تصور میشده که ده ها سال پیش از بین رفته اند اما در سال 2002 کشف شد که در دامنه کوهی در ولز این گیاه روبه افزایش است.

اسنودونیا هاوکوید

اسنودونیا هاوکید یکی از نادر ترین گیاهان در زمین

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *