عکاسی از غذا (لذت عکاسی – قسمت ۸)

امروزه یکی از مهم‌ترین کاربردهای دوربین گوشی‌های هوشمند را هنگام سرو غذا می‌توانید ببینید. عکاسی از غذا چند سالی است که به صورت شاخه‌ای محبوب در اغلب شبکه‌های اجتماعی ظاهر شده و اغلب افرادی که صاحب گوشی های هوشمند مدرن هستند، دست کم چند عکس غذا در گوشی خود ذخیره دارند. در قسمت هشتم از فصل اول مجموعه لذت عکاسی، حسام خامنه زاده به نکات مفیدی درباره عکاسی از غذا اشاره کرده است.

دوربین‌های گوشی‌های هوشمند نمی‌توانند یک اسلایس پیتزای خوشمزه و خوش قیافه یا یک دیس چلو کباب را همانند چشم شما اشتها برانگیز ثبت کنند. به همین دلیل هنگام عکاسی از غذا، شما نیازمند رعایت مواردی خواهید بود تا به کمک آن‌ها، غذای مورد نظرتان را به همان اندازه خوش‌رنگ و لعاب به تصویر بکشید.

استفاده از رنگ‌بندی‌های خاص و فکر شده برای چیدمان میز هنگام عکاسی و همچنین ویرایش عکس‌های غذا، کمک می‌کنند که عکس‌های‌تان در صفحه اینستاگرام شما، کاراکتر منحصر به فردی پیدا کنند و یک عکس ساده از یک غذای معمولی به یک عکس خاص در یک لحظه به یادماندنی تبدیل شود. نرم‌افزارهای تصحیح رنگ که اغلب فیلترهای آماده مخصوص غذا نیز در خود جای داده‌اند به شما کمک می‌کنند تا به عکسی جذاب‌تر و خوشمزه‌تر دست یابید. مواردی همچون A Color Story، VSCO و Afterlight 2 جزو محبوب‌ترین نرم‌افزارهایی هستند که کاربران برای ثبت عکس‌های بهتری از غذاهای خود، از آن‌ها کمک می‌گیرند.

در عکاسی غذا نیز همچون دیگر شاخه‌های عکاسی با گوشی‌های هوشمند، درک صحیح از شرایط نوری صحنه و همچنین چیدمان و ترکیب‌بندی نقش اصلی را در ثبت عکسی زیبا ایفا می‌کنند. البته که مهمتر از همه موارد گفته شده، تمرین در عکاسی است که هر عکس معمولی را به عکسی حرفه‌ای و به یادماندنی تبدیل خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *