*ما تنها یک فروشگاه اینترنتی نیستم. ما راه حلی برای یک زندگی خوب هستیم*

با مقالات آموزشی ما می توانید در دنیا مدرن بهترین سبک زندگی را انتخاب و برای داشتن بهترین خرید ها,…جزئیات بیشترویپ VAPEجزئیات بیشترویپ VAPE

*ما در اسمارت مارکت بهترین و پرفروش ترین محصولات را برایتان انتخاب کرده ایم*

نیازی نیست بین انتخاب محصولات فراوان گیج و سر در گم شوید. ما برایتان بهترین محصولات را گلچین می کنیم.…جزئیات بیشترویپ VAPEجزئیات بیشترویپ VAPE

کلمه ویپ از واژه لاتین vaporizer به معنی بخار ساز یا تبخیر کننده گرفته شده است بر این اساس دستگاهی است که در آن مایعی بر اثر گرما تبدیل به بخار شده و شخص با استنشاق این بخار حسی مشابه سیگار کشیدن را تجربه می کند.

اجزاء ویپ

حال برای آشنایی بیشتر با مکانیسم ویپ خوب است بدانیم که قطعات تشکیل دهنده ویپ چه چیزهایی هستند.
 ویپ ها به طور کلی از اجزاء زیر تشکیل می شوند:

 1. ماد (MOD) : بخش اصلی یا بدنه دستگاه محسوب میشود که با توجه به نوع دستگاه میتواند دارای صفحه نمایش یا فاقد آن باشد و هم چنین دکمه پاور در این قسمت دستگاه قرار دارد.
 2. اتومایزر : اتومایزر در واقع خود از 3 قسمت تشکیل شده است:
  • 1- دهانه
  • 2 -دریچه هوا : این قطعه در بعضی دستگاه ها در بالای تانک و در بعضی در زیر تانک قرار دارد.(تانک جایگاه و مخزن نگهداری از مایع درون ویپ میباشد.)
  • 3- کویل یا فیلتر دستگاه : این قطعه با استفاده از انرژی دریافتی از باتری گرما تولید کرده و منجر به تبخیر مایع درون ویپ یا همان ایجوس میشود. این قطعه با توجه به نوع مصرف هر فرد طول عمر متفاوتی دارد.هم چنین اتومایزر ها خود در دونوع اتومایزر مکانیکال یا دست ساز و اتومایزر ساب اهم موجود میباشند.
 3. ایجوس : مایع مورده استفاده در ویپ است که در طعم ها و ترکیبات متفاوت موجود میباشد.

در ویپ های مختلف با توجه به انواع آن ممکن است قطعات بیشتر یا کمتر باشند.

اجزای تشکیل دهنده دستگاه ویپ

برای مشاهده و خرید انواع ویپ از کلیک کنید.

ایجوس چیست؟

 
همانطور که در بالا ذکر شد مایع درون مخزن ویپ که در اثر گرما بخار شده و توسط فرد استنشاق می شود ایجوس نام دارد، در نتیجه مهم‌ترین و اصلی‌ترین ترکیبی که با ویپینگ وارد بدن شخص می شود همان مایع ایجوس است که در انواع بسیار متنوعی وجود دارد.

انواع ایجوس :


 ایجوس ها از نظر طعم و میزان نیکوتین موجود در آن از هم متمایز می شوند در واقع پیشنهاد دخان سون برای خرید ایجوس مورد نظر این است که طعم مورد نظر خود را که با ذائقه تان سازگاری بیشتری دارد از بین انواع ایجوس انتخاب کنید و سپس با توجه به میزان نیکوتین دریافتی خود برای خرید ایجوس مورد نظر اقدام کنید. 

ایجوس ها با توجه به میزان نیکوتین موجود در آن به چند دسته تقسیم می شوند که در واقع به طور معمول از 0 میلی گرم نیکوتین تا 12 میلی گرم نیکوتین مورد استفاده عموم مردم است، اما بعضا تا مقادیر بالاتری هم مورد استفاده قرار می گیرد که برای افرادی کاربرد دارد که بیش از یک یا دو بسته سیگار در روز مصرف می کرده اند که البته به علت ضرر های موجود در نیکوتین زیاد آن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، چرا که هدف اصلی ویپ جایگزینی آن با سیگار و کم کردن نیکوتین دریافتی می باشد.


ایجوس با چه میزان نیکوتینی  مناسب شماست؟


0 میلی گرم نیکوتین : این  گزینه برای کسانی مناسب است که می‌خواهند هیچ‌گونه نیکوتینی وارد بدنشان نشود.

 3 میلی گرم نیکوتین : کمترین میزان نیکوتین برای کسانی مناسب است که قبلاً با مصرف سیگار نیکوتین بیشتری دریافت می کرده اند و در حال کاهش مصرف سیگار هستند. 

6 میلی گرم نیکوتین : در این نوع ایجوس ها طعم حداکثری با نیکوتین بیشتری دریافت می شود.

12 میلی گرم نیکوتین : برای کسانی که هر روز یک بسته سیگار مصرف می کرده اند.

و مقادیر بالاتر مانند 18 میلی گرم ، 24 میلی گرم و 36 میلی گرم برای مصارف بسیار بالاتر مانند کسانی که مصرف بیش از دو بسته سیگار در روز داشته اند وجود دارد که البته خیلی هم رایج نیست. 

هشدار : طبیعتاً مصرف ایجوس هایی با میزان نیکوتین بالاتر به منزله وارد شدن مواد زیان بار بیشتر به بدن است چرا که ترکیبات نیکوتین دار در هیچ دستگاهی خالی از ضرر نمی باشد.

ایجوس چیست؟

برای مشاهده و خرید انواع ایجوس ها کلیک کنید.


آیا خرید ویپ نسبت به مصرف سیگار برتری دارد؟


 اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید احتمالاً به نوعی تصمیم برای خرید و یا حتی فروش ویپ دارید و می خواهید با کسب اطلاعات کافی به نتیجه نهایی در رابطه با بی خطر یا پرخطر بودن ویپ برسید و مسلماً در خلال این تحقیقات پاسخ دادن به چند پرسش برای شما مطرح است:

 • آیا ویپینگ برای سلامتی ام خطرناک است؟
 • آیا دود یا همان بخار حاصل از ویپینگ برای اطرافیانم مضر است؟
 • آیا ویپینگ برای من به عنوان شخصی که تا به حال دخانیات مصرف نکرده اعتیاد آور است؟
 • آیا ویپینگ برای من به عنوان شخصی که سابقه سیگار کشیدن دارد می‌تواند منجر به ترک سیگار شود؟
 • و در نهایت خرید ویپ برای مصرف شخصی و یا فروش آن برای توزیع در جامعه امری مخرب است یا سازنده؟
برتری ویپینگ نسبت به سیگار کشیدن


 حال اگر بخواهیم به عنوان یک شخص بی طرف که در قدم اول سلامتی خود و همچنین اعضای جامعه برایش حرف اول را می‌زند و نه به عنوان شخص یا شرکتی سودجو که منافع مالی برایش در اولویت است به سوالهای بالا پاسخ دهیم باید بگوییم که در واقع هیچ جواب قطعی وجود ندارد و اگر می خواهید تا حد زیادی اطلاعات موثق و مطمئن در این باره کسب کنید شاید بهتر باشد که صرفاً به خواندن این مقاله و مقالاتی از این دست اکتفا نکنید و خودتان کفش آهنی به پا کنید و به سراغ مقالات متفاوتی که از سوی کشورهای مختلف و طی تحقیقات متعدد نوشته شده بروید چرا که در این رابطه اطلاعات ضد و نقیض زیادی وجود دارد، گرچه دخان سون سعی دارد که با بیان انواع اطلاعات موافق و مخالف حق انتخاب و تصمیم گیری حقیقی را به مخاطب بدهد تا مسئولیت خطیر سلامت انسان در گرو اطلاعات و راهنمایی‌های غلط ما و امثال ما قرار نگیرد.

و این مهم از لحاظ اخلاقی و شرعی از هرگونه منفعت مالی و سود جویی های شخصی ارزشمند تر است.

 حال برای پرسش های بالا با پاسخ های متعددی روبرو هستیم، این اطلاعات را جمع‌آوری کرده و به صورت زیر عنوان می کند :

آیا ویپینگ برای سلامتی مضر است؟


 باید بگوییم که ویپینگ هم مانند سیگار کشیدن و انواع دخانیات فرآیندی است که طی آن ترکیباتی وارد بدن می شود پس در نتیجه مطمئناً وسیله ای خالی از ضرر نیست در واقع در بسیاری از مقالات می خوانیم که ضرر ویپ نسبت به سیگار تا 95 درصد کمتر است در حالی که در بعضی مقالات دیگر گفته می‌شود ویپینگ  به این علت که مدت زیادی نیست که فراگیر شده و بعضی تحقیقات هنوز روی آن انجام نشده می‌تواند از سیگار هم ضرر بیشتری داشته باشد،  چون بعضاً گفته می‌شود که ایجوس ها  حاوی بعضی ترکیبات ناشناخته هستند که می‌توانند در بعضی شرایط سرطان زا باشند یا منجر به بیماری های ریوی شوند.

اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که تفاوت عمده ویپینگ با سیگار کشیدن که به نوعی علت برتری ویپینگ به مصرف سیگار هم محسوب می شود این است که در سیگار بعضی از انواع ترکیبات همچون نیکوتین و تنباکو و غیره سوخته می شوند و دود حاصل از سوختن وارد ریه های فرد می شود اما در ویپینگ هیچ گونه سوختنی وجود ندارد بلکه آن چیزی که به عنوان دود شناخته می شود در واقع بخار حاصل از تبخیر ایجوس موجود در دستگاه است.

و همین نکته که هیچ ماده سوخته شده ای وارد بدن شخص نمی شود می تواند علت برتری ویپ نسبت به سیگار باشد چرا که استنشاق ماده سوخته به خصوص تنباکوی سوخته شده میتواند بسیار سرطان زا باشد.

آیا ویپینگ مضر است؟

آیا بخار حاصل از ویپینگ برای اطرافیان مضر است؟ 

برخی منابع ادعا می کنند که دود حاصل از ویپ ها صرفاً بخار آب نیست بلکه حاوی ترکیباتی مانند نیکوتین و سایر ترکیبات معلق است که انتشار و انتقال آن در محیط به خصوص محیط های بسته می تواند برای سلامت دیگران مضر باشد اما همانطور که گفتیم چون در ویپ برخلاف سیگار هیچ ماده ای سوخته نمی شود و در واقع دود ویپ بخار حاصل از ایجوس موجود در دستگاه است  در نتیجه گفته میشود این بخار  برای اطرافیان هم به مراتب کم ضررتر از دود سیگار می باشد اما مسلماً خالی از ضرر نیست.

 پس توصیه میشود که اگر در گذشته از مصرف سیگار در محیط های عمومی جلوگیری می کردید احتمالاً لازم باشد برای ویپینگ هم در محیط‌های عمومی ممنوعیت قائل باشید.

آیا دود ویپینگ برای اطرافیان مضر است؟

آیا ویپینگ برای شخصی که دخانیات مصرف نکرده اعتیاد آور است ؟

قبل از اینکه پاسخ پرسش ها را مطرح کنیم گفتیم که شاید هیچ کدام از جوابها قطعی نباشد اما باید بگوییم که اگر به یک سوال بشود با قطعیت پاسخ داد همین سوال است اگر شما تا به حال سابقه مصرف دخانیات را نداشته اید لطفاً هرگز به سراغ ویپینگ هم نروید چرا که هر عقلی می پذیرد که عدم استنشاق هرگونه دود مسلماً بهتر از استنشاق بخاراتی کم ضررتر از دود سیگار است شاید بگویید من به عنوان شخص غیر سیگاری برای ویپینگ به سراغ ایجوس هایی فاقد نیکوتین میروم اما در این صورت هم فقط خودتان را گول می زنید چرا که اولاً دستگاه های ویپ به علت جذابیتی که دارند و هم چنین طعم های وسوسه انگیز شخص را وابسته میکنند و در واقع شروع ویپینگ برای فرد غیرسیگاری می‌تواند جرقه‌ای باشد که در ادامه راه منجر به مصرف سیگار و انواع دخانیات دیگر هم بشود که در این مورد جنبه روانی ویپینگ منجر به چنین موضوعی می شود.

دوماً حتی جویس های فاقد نیکوتین کاملاً بی ضرر نیستند چرا که ترکیبات مضر دیگری به جز نیکوتین توسط ویپینگ وارد بدن می شود.

یکی از این موارد دی استیل نام دارد که گفته می شود در برخی جویس ها وجود دارد و منجر به نوعی بیماری به نام ریه پاپکورنی میشود.

و یا ادعای بعضی افراد که نشان از وجود ماده سرطان زای فرمالدهید در ویپینگ می دهد.

ممنوعیت ویپینگ برای افراد غیر سیگاری


 آیا ویپینگ می‌تواند منجر به ترک سیگار شود؟


به گفته برخی منابع انگیزه اولیه تولید ویپ جایگزینی آن با سیگار و قلیان می باشد چرا که در ویپینگ شخص به علت استنشاق بخاری که مواد کم خطرتری نسبت به سیگار دارد حسی شبیه سیگار کشیدن را تجربه می‌کند اما چون در ویپ با مصرف ایجوس های متفاوت قابلیت تنظیم نیکوتین توسط خود شخص وجود دارد شخص می تواند به مرور نیکوتین مصرفی را کاهش داده و در نتیجه گام‌های بیشتری را برای ترک سیگار بردارد.

 از طرفی هم برخی تحقیقات می گویند که افراد سیگاری نه تنها نمی‌توانند به وسیله ویپ سیگار را ترک کنند بلکه ویپینگ نقطه عطفی برای شروع مجدد سیگار کشیدن محسوب می‌شود.

هم چنین در گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری آمریکا CDC آمده است که سیگار الکترونیکی هرگز به ترک سیگار کمک نمی کند و باور اینکه سیگارهای الکترونیکی باعث کاهش تمایل مغز به سیگار می شوند کاملاً غلط است.

از طرفی برخی دیگر از منابع می گویند برای ساختن ویپ هیچگونه استانداردی برای طراحی، ساخت و مواد بکار گرفته و قابلیت های ایمنی آنها وجود ندارد، اما در کنار تمام این مطالب تحقیقاتی هم وجود دارد که اشاره به برتری ویپیگ نسبت به سیگار کشیدن دارد از جمله:

 • بر خلاف سیگار کشیدن منجر به تغییر رنگ دندان‌ها نمی‌شود.
 • برخلاف سیگار کشیدن منجر به بوی بد دهان نمی شود.
 • در دراز مدت از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از مصرف سیگار است.
 • امکان کم کردن میزان نیکوتین دریافتی توسط شخص وجود دارد.
 • امکان استفاده از ایجوس با طعم های متفاوت وجود دارد.
برتری ویپینگ نسبت به سیگار کشیدن

آیا خرید و فروش و مصرف ویپ مضر است؟


در نهایت این که به چه پاسخی درباره این پرسش برسید و چه تصمیمی بگیرید کاملاً به عهده خود شماست، چراکه در کل ویپ یا همان سیگار الکترونیکی هم مانند هر دارو و یا وسیله ای به مرور و بعد از زمان های طولانی ممکن است آثار مخرب خود را نشان دهد پس بهتر است همین حالا با مطالعات بیشتر به خصوص از سایت های معتبری همچون سایت رسمی FDA و WHO نسبت به مجوزهای لازم و خطرات احتمالی اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید و سپس با خیالی آسوده اقدام کنید.

در این صورت دخان سون مفتخر است که با ارائه انواع ویپ و همچنین ایجوس های متنوع با طعم های متفاوت و وسایل مرتبط با ویپ نیاز شما را با هر سلیقه ای تامین کند.


سه نکته در رابطه با خرید ویپ

 1. همان طور که بالاتر اشاره شد بعضی منابع ادعا می‌کنند در ویپینگ ماده‌ای به نام فرمالدهید که بسیار سرطان زاست وجود دارد از طرف دیگر در بعضی تحقیقات گفته می‌شود که این ماده تنها زمانی در دستگاه ساخته می شود که دستگاه در ولتاژ بسیار بالا استفاده شود در غیر این صورت در ولتاژ منطقی که حدود 3.3 ولت است هیچ گونه ماده سمی مانند فرمالدهید دیده نشده است که البته به طور معمول هیچ مصرف کننده ای هم از دستگاه با حداکثر ولتاژ استفاده نمی کند چرا که در این حالت بوی سوختگی و طعم بدی نیز ایجاد می‌شود. پس نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که دستگاهی که تهیه کرده اید را حتماً طبق حالت توصیه شده مورد استفاده قرار دهید تا هم به دستگاه آسیب نرسد و مهمتر از آن سلامتی خود را به خطر نیندازید.
 2. چندین سال قبل کارگرانی که در کارخانه تولید پاپ کورن کار می کردند به نوعی بیماری به نام ریه پاپکورنی دچار شده بودند که به آن برونشیت انقباضی یا انسدادی گفته می‌شود علت این بیماری استنشاق یک طعم دهنده کره ای بود که برای پاپ کورن استفاده می کردند و حال نیز در بعضی ایجوس ها با رایحه کره ای این ماده یافت می‌شود که از این بابت نگرانی هایی را به وجود می آورد، در نتیجه بهتر است در صورت خرید ایجوس به محتویات آن توجه کنید تا ترجیحاً فاقد دی استیل باشد.
 3. نکته مبهم دیگر این است که آیا ویپینگ به DNA آسیب میزند یا خیر؟ کاردیک کادیمیستی محقق ارشد تحقیقات با پژوهش هایی که در این زمینه انجام داده است این طور میگوید: اصلا انتظار نداشتم آسیب سیگار های الکترونیکی به DNA معادل تنباکو باشد به همین دلیل با مشاهده نتایج دوباره تمام شرایط را کنترل کردم حتی نمونه ها را رقیق کرده و مراحل را تکرار نمودم با این حال روند موجود تغییر نکرد و اکنون میدانیم سیگار های الکترونیکی واقعا به DNA آسیب میرسانند. این درحالیست که پژوهش دیگری در سال 2016 نشان داد بخار سیگار های الکترونیکی هیچ اثر قابل توجهی بر DNA ندارد!


علت اطلاعات متناقض در مورد ویپ چیست؟


شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا این حد از تناقض در رابطه با مصرف ویپ وجود دارد؟

 1. یکی از علل میتواند این باشد که بالاخره ویپینگ تاریخچه طولانی ندارد و تولید و ساخت آن به سال 2003 میلادی بر می گردد.
 2. علت دیگر اطلاعات منفی که نسبت به ویپ وجود دارد شاید در نتیجه تلاش های کمپانی های سازنده سیگار است چراکه با استقبال مردم از ویپ بیش از همه نان سازندگان سیگار و قلیان آجر می شود.
 3. همچنین حتی در صورتی که ویپ برای ترک سیگار موثر باشد و نسبت به سیگار آن طور که میگویند 95٪ ضرر کمتری داشته باشد اما همچنان نگرانی از جذب شدن کودکان و نوجوانانی که تا به حال تجربه مصرف دخانیات نداشته و با وجود طعم های خاص ویپ به سمت دخانیات روی می آورند ادامه دارد ،چرا که ویپینگ مسلما نسبت به سیگار از همه لحاظ جذابیت بیشتری دارد و ممکن است منجر به کشش کودکان به این دستگاه شود.

luxury vape, MagKit Baby, Naked 100, Orca Solo AIO, pod mod, pollar Vaporesso, qeek vape, RINCOE MESHMAN, SMOK PEN 22, SXmini G Class, sxmini mi, SXMINI mi class, TOBACCO, Unicake, unidew, VOOPOO DRAG NANO POD, YIHI sx, YIHI SX290, ارزان تر از همه جا, ارزانترین و با کیفیت ترین, اس ایکس مینی, اس ایکس مینی می-کلس, اسموک, اسیکس, اسیکس مینی جی کلس, اقتصادی, الکترواسموک, با کیفیت, باتری سونی, باتری ویپ, باریک, برند, به صرفه, پاد DRAG NANO, پاد درگ نانو, پولار, تخفیف 30 درصد, تخفیف دار, جی کلس, خرید جویس در تهران, خرید جویس در کرج, خرید ویپ, خوش قیمت, درگ 2, سبک, سیگار برقی, سیگار برقی لوکس, قلمی, قیمت, کارآمد, کیفیت, گلس ویپر, گیک ویپ, لوکس, ماد رینکو مک من, نیکد, ویپ, ویپ ارزان, ویپ قلمی اسموک PEN 22, ویپ های Mini برچسب: Drag 2, ویپ های POD سیستم, ویپ های قلمی, ویپ های مکانیکال برچسب: KILLER KUSTARD, ویپرسو, ویپینگ, ویگاد،

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *