پتنت جدید وان‌پلاس از تغییر مکان دوربین سلفی خبر می‌دهد

به نظر می‌رسد وان‌پلاس قصد دارد مکان مربوط به دوربین سلفی گوشی‌های خود را تغییر دهد. پتنت جدید شرکت وان‌پلاس از تعبیه‌ی دوربین سلفی در حاشیه‌ی فوقانی نمایشگر خبر می‌دهد که بر روی آن یک پوشش شفاف تعبیه می‌شود. این پتنت شامل سند ۲۳ صفحه‌ای است که این ایده‌ی را تا حد زیادی تشریح کرده است.

طبق این سند، چنین کاری نه‌تنها نسبت نمایشگر به بدنه را افزایش می‌دهد بلکه عملی کردن آن هم چندان هزینه‌بر نخواهد بود. اگرچه در حال حاضر برخی شرکت‌ها مشغول آماده‌سازی فناوری دوربین زیر نمایشگر هستند، اما این قابلیت هنوز به طور کامل آماده نشده است. به‌عنوان مثال ZTE Axon 20 که اولین گوشی دارای دوربین زیر نمایشگر محسوب می‌شود، به‌خوبی مشکلات این فناوری را نشان می‌دهد.

پتنت وان‌پلاس

در عین حال، راهکار وان‌پلاس یک روش مؤثر برای یک‌دست کردن نمایشگر بدون فدا کردن کیفیت دوربین سلفی محسوب می‌شود. از آنجایی که این ایده فعلا در حد پتنت محسوب می‌شود، معلوم نیست که شرکت وان‌پلاس چه زمانی آن را عملی خواهد کرد. در ضمن با توجه به اطلاعات فاش شده از گوشی‌های سری وان‌پلاس ۹، این گوشی‌ها از چنین قابلیتی بهره نمی‌برند.

سری وان‌پلاس ۹ به‌زودی معرفی می‌شوند و به همین خاطر طی روزهای گذشته اطلاعات بیشتری از آن‌ها فاش شده است. باید ببینیم آیا این گوشی‌ها هم با توجه گسترده‌ی کاربران همراه می‌شود یا نه.

منبع: Android Authority

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *