پرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو (هفته‌ی سوم مهر)؛ از فلسفه‌ی ساده تا رمان

این هفته هم طبق روال هفته‌های گذشته به سراغ پرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو در هفته‌ی سوم مهر رفته‌ایم. کتاب و کتاب‌خوانی علاوه بر افزایش آگاهی، بر تصمیم‌گیری‌های انسان نیز تاثیر قابل توجه‌ای دارد.

دوران، دوران جهانی شدن و انفجار اطلاعات است. ولی متاسفانه فرهنگ مطالعه در تمامی گروه‌های جامعه همراه با رشد نبوده است و هنوز تعدادی از افراد از خواندن کتاب سرباز می‌زنند به همین دلیل و به منظور جلوگیری از پیشرفت این مورد و ارتقای فرهنگ عمومی باید کوشش بسیاری کرد.

شاید فرهنگ مطالعه را باید از خود شروع کرد و به دیگران نیز منتقل کرد و دیگر منتظر فرهنگ‌سازی‌های کلان و دولتی نبود که هم زمان‌بر است و هم در خیلی مواقع بی‌فایده. مثلا در سال‌های اخیر، بسیاری کتابی را می‌خوانند و آن‌را در مکان‌های عمومی مثل مترو و اتوبوس می‌گذارند و به این ترتیب از بقیه هم می‌خواهند پس از خوانش همین کار را تکرار کنند تا دایره‌ی کتابخوانی هر روز گسترده‌تر شود و یا حتی عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی، کتاب‌های خوانده شده‌ی خود را رایگان در اختیار علاقمندان به کتاب قرار می‌دهند و از دیگران نیز تکرار همین روش را می‌خواهند. اگر تصمیم گرفتید این فرهنگ‌سازی را از خود شروع کنید اما نمی‌دانید از کجا و چگونه، پیشنهاد می‌کنم حتما هر هفته مقاله‌های مربوط به پرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو را بخوانید تا کمکی باشد تا با سلیقه‌ی جمعی در دنیای کتاب آشنا شوید.

دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی

دنیای سوفی، یک رمان فلسفی اثر یوستین گردر نویسنده‌ای نروژی است که در سال ۱۹۹۱ میلادی در نروژ منتشر شد. این اثر داستانی است که تاریخ فلسفه را به زبان ساده برای نوجوانان شرح می‌دهد. این کتاب تاکنون به ۵۹ زبان ترجمه شده و علاوه بر نوجوانان، توجه بزرگ‌سالان را هم به‌خود جلب کرده‌ است. دنیای سوفی را اولین‌بار حسن کامشاد به فارسی ترجمه و نشر نیلوفر منتشر کرده‌ است.

یوستین گردر در رشته‌ی فلسفه، الهیات و ادبیات از دانشگاه اسلو فارغ‌التحصیل شد و سپس به مدت ده ‌سال به ‌تدریس تاریخ عقاید در دبیرستان‌ها پرداخت و پیوسته در فکر متن فلسفی ساده‌ای بود که به درد شاگردان جوانش بخورد و چون متن مناسبی نیافت در نهایت کتاب دنیای سوفی را در سال ۱۹۹۱ نوشت. این کتاب با استقبال بسیاری روبه‌رو شد و بیش از ۴۰ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفته ‌است.

داستان در مورد دختری به نام سوفی است که در آستانه‌ی پانزده سالگی نامه‌های جالب و نوارهای ویدئویی از شخصی به نام آلبرتو ناکس دریافت می‌کند که در آنها سؤالات جالبی مانند جهان چگونه پدید آمده‌ است؟ که آغازگر راه آموزش تاریخ فلسفه‌ است، مطرح می‌کند. این نامه‌ها در ابتدا مطالبی در خصوص یونان باستان، سقراط و سؤالات اساسی زندگی بشری را عنوان می‌کند. پس از دریافت چند نامه سوفی و آلبرتو یکدیگر را ملاقات می‌کنند. موضوع صحبت‌های آنان عمدتا نظریات فلاسفه‌ی یونان باستان، امپراتوری روم، قرون وسطی، رنسانس، عصر روشنگری، و موضوعاتی چون انقلاب‌های بزرگ و تا مسائل امروز بشری است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

سوفی عزيز، مطلب من اين است که تو نبايد در زمره‌ی اين آدم‌هایی باشی که دنيا را به ‌منزله‌ی يک امر بديهی پذيرفته‌اند و می‌پذيرند. به ‌منظور احتياط، ما پيش از آن که به ‌درس فلسفه خودمان بپردازيم، چند ورزش ذهنی مطرح می‌کنيم. تصور کن که در روزی آفتابی به‌ گردش در جنگل رفته‌ای. ناگهان يک سفينه‌ی فضایی بر سر راه خود می‌بينی. يک آدم مريخی از آن فرود می‌آيد، جلوی تو سبز می‌شود و به ‌ورانداز کردنت می‌پردازد…در اين لحظه چه چيزی به ‌ذهن تو می‌رسد؟ اوه، اهميت چندانی ندارد. اما آيا هرگز از اين مطلب حيرت نکرده‌ای که تو خودت نيز يک آدم مريخی هستی؟ البته احتمال اين‌که انسان با موجودی از يک سياره‌ی ديگر برخورد کند بسيار اندک است، اين را قبول دارم. اما می‌توان تصور کرد که تو، خودت با خودت برخورد کنی و رو در رو شوی. ممکن است که تو لحظه‌ای توقف کنی و ناگهان خود را ديگری تصور کنی. اين اتفاق ممکن است، مخصوصا که در طول گردشی در جنگل به انسان دست دهد.

خرید کتاب دنیای سوفی از دیجی‌کالا

خرید کتاب دنیای سوفی از فیدیبو

مردی به نام اوه

کتاب مردی به نام اوه

مردی به ‌نام اوه، نوشته‌ی فردریک بکمن است. این کتاب اولین رمان این نویسنده‌ی سوئدی است که با استقبال چشمگیری در جهان رو به رو و به ۳۰ زبان ترجمه شد. مجله‌ی آلمانی اشپیگل درباره‌ی مردی به‌نام اوه نوشته است: «کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند!»

این کتاب در ایران نیز با استقبال بسیاری مواجه شد و درعرض ۶ سال ۳۶ بار تجدید چاپ شد.

بکمن، کتابش را در ۴۰ فصل تألیف کرده و برای هر فصل عنوانی انتخاب کرده است. او عنوان هر فصل را با نام کتاب ترکیب کرده تا به خواننده پیش زمینه‌ی فکری بدهد.

فیلمی برگرفته از این کتاب و با همین نام در ۲۰۱۶ در سینماهای جهان اکران شد که کاندیدای جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد که البته فیلم فروشنده اصغر فرهادی موفق به کسب این جایزه‌ی بزرگ شد.

داستان درباره‌ی پیرمردی به نام اوه است. او فردی به شدت منضبط و پایبند به اصول اخلاقی است. او همسرش را از دست داده و به دلیل کهولت سن از کار نیز بیکار شده است. اوه احساس می‌کند که  دیگر کاری برای انجام دادن ندارد و به آخر خط رسیده است بنابراین دائما به خودکشی فکر می‌کند تا هر چه زودتر بتواند نزد همسرش برود. اما هر بار توسط فردی و یا اتفاقی که به طور ناخواسته مانع او می‌شوند، در رسیدن به هدف خود ناکام می‌ماند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اوه چیزهایی را درک می‌کرد که بتواند ببیند و توی دست بگیرد. بتون و سیمان، شیشه و استیل، ابزار کار، چیزهایی که آدم می‌تواند با آن حساب‌ و کتاب کند، زاویه‌ی نود درجه و دستورالعمل‌های واضح را می‌فهمید، نقشه و طرح خانه را، چیزهایی را که آدم بتواند روی کاغذ پیاده کند. او یک مرد سیاه‌وسفید بود.

خرید کتاب مردی به نام اوه از دیجی‌کالا

خرید کتاب مردی به نام اوه از فیدیبو

تانگ فو: روش برخورد با افراد دشوار

کتاب تانگ فو: روش برخورد با افراد دشوار

کتاب تانگ فو: روش برخورد با افراد دشوار در زمینه‌ی برقراری ارتباطات مفید اجتماعی محسوب می‌شود. کتاب تانگ فو، جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سراسر جهان بوده است که به ۱۷ زبان ترجمه شده‌ است.

تانگ در زبان انگلیسی به معنای زبان است و فو به ورزش‌های رزمی اشاره دارد. بنابراین تانگ فو از دیدگاه نویسنده یعنی این‌که چطور از زبان خود به نحو مناسبی، مثل یک هنر رزمی استفاده کنیم.

این کتاب در ۴ بخش و ۳۰ فصل نوشته شده است و در سراسر مطالب آن، مخاطب تکنیک‌های مختلفی را یاد می‌گیرد تا در برخورد با افراد بدخلق، بدزبان، سخت‌گیر از آن‌ها استفاده کند. هدف این است که چگونه می‌توان اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم تا کسی نتواند با حرف‌‌هایش شما را آزار دهد.

سم هورن، یکی از نویسندگان و سخنرانان مطرح آمریکایی در زمینه‌ی ارتباط بین اشخاص است. سم هورن بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت INTRIGUE AGENCY  است که به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا ارتباطات و پروژه‌های مشارکتی و دقیق را انجام دهند که درآمد و نتایج مثبتی از پروژه‌های خود داشته باشند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اگر موقع عصبانیت یک لحظه بردباری به خرج دهی، از صد روز پشیمانی و تأسف خلاص می‌شوی. سؤال‌هایی مانند: چه احساسی دارم؟ یا چرا آنها چنین رفتار می‌کنند؟ جواب تو را به جای طعنه و کنایه، با احساس همراه می‌کند. حتی اگر مطمئن نباشی در پس رفتار پرخاشگرانه‌ی کسی چه چیزی نهفته است، کافی است چند ثانیه‌ای در مورد انگیزه‌ی او کنجکاوی کنی و قانع شوی که نباید حرفی بزنی که بعدا موجب پشیمانی شود. یکی از شرکت‌کنندگان در همایش با این نظریه‌ی مخالف بود و می‌گفت: من به این مسأله اعتقاد ندارم. وقتی کسی لج مرا در می‌آورد، چه دلیلی دارد نقش منادی صلح را بازی کنم و جوابی دندان شکن به او ندهم؟

خرید کتاب روش برخورد با افراد دشوار از فیدیبو

مغازه‌ی خودکشی

کتاب مغازه‌ی خودکشی

مغازه‌ی خودکشی یک کمدی سیاه از ژان تولی، نویسنده، کارگردان و طراح فرانسوی است که تاکنون به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده است. این رمان درباره‌ی یک مغازه‌ی عجیب با فروش ابزار خودکشی است.

قصه درباره‌ی مغازه‌ای است که همه جور خنزرپنزر و ادوات مربوط به خودکشی در آن پیدا می‌شود. مثل انواع سم تا طناب‌های دار، و انواع سلاح‌های کمری. رمان به نام برخی از مهم‌ترین چهره‌های ادبی و هنری که خود را کشته‌اند گره خورده است؛ میشیما، مرلین مونرو، ونسان ونگوگ. روزی پسری وارد این مغازه می‌شود و با خودش تحولی وارد می‌کند و در پایان غافلگیری بزرگی برای مخاطب به همراه دارد.

ژان تولی، کاریکاتوریست، فیلمنامه‌نویس و رمان‌نویس فرانسوی متولد ۲۶ فوریه ۱۹۵۳ است. ژان تولی علاوه بر تصویرسازی و فیلم‌سازی، کتاب‌های موفقی نوشته و جوایز ادبی بسیاری را هم از آن خود کرده است. انیمیشن مغازه خودکشی با اقتباس از این اثر در سال ۲۰۱۲ ساخته شد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

ما خودکشی رو تضمین می‌کنیم. اگه نمردید، پول‌تون رو پس می‌دیم. حالا بفرمایید، از این خرید پشیمون نمی‌شید. ورزشکاری مثل شما! فقط یه نفس عمیق بکشید و برید سمت هدف‌تون. در ضمن همون‌طور که همیشه می‌گم، شما فقط یک‌بار می‌میرید، پس کاری کنید که اون لحظه فراموش ‌نشدنی باشه.

خرید کتاب مغازه‌ی خودکشی از فیدیبو

خرید کتاب مغازه‌ی خودکشی از دیجی‌کالا

۵۰  باید و نباید در زندگی زناشویی

۵۰ باید و نباید در زندگی زناشویی

کتاب صوتی۵۰ باید و نباید در زندگی زناشویی شامل ۴ ساعت از مجموعه سخنرانی‌های دکتر فرهنگ هلاکویی درباره‌ی ازدواج و خانواده است. این کتاب صوتی نیز جزء پرفروش‌های هفته‌ی گذشته‌ی فیدیبو معرفی شده است.

فرهنگ هلاکوییِ نایینی، معروف به دکتر هلاکویی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۲۳ در شیراز است. او روان‌شناس، روان‌درمانگر و مشاور ازدواج و خانواده، جامعه‌شناس، استاد دانشگاه و شخصیت رادیویی است و  هم‌اکنون ساکن آمریکا است. هلاکویی مؤسس و مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز است و به ‌عنوان مشاور ازدواج، خانواده و کودکان در این مرکز مشغول فعالیت است.

هلاکویی در این مجموعه سخنرانی‌ها سعی کرده است ۵۰ آیتم از قواعد کاربردی برای زندگی مشترک را به زبان ساده و صریح بیان ‌کند. اما از همان ابتدا به شنوندگان خود هشدار می‌دهد که:

اگر می‌خواهید از صحبت‌های من علیه همسرتان استفاده کنید با تمام وجود خواهش می‌کنم این سخنرانی را گوش ندهید اما اگر دلتان می‌خواهد از آن به نفع همسرتان استفاده کنید همین جا بمانید و به حرف‌هایم گوش دهید.

خرید کتاب صوتی ۵۰ باید و نباید در زندگی زناشویی از فیدیبو

بنویس تا اتفاق بیوفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نوشته‌ی دکتر هنریت کلاوسر است. این کتاب راهنمایی ساده و موثر برای تبدیل رویاها به حقیقت از طریق تمرینات آسان و عملی است. کتاب را جهان قطب شاهی و ندا رشیدی به فارسی ترجمه کرده‌اند.

کتاب نه تنها باعث احساس شگفتی در انسان می‌شود بلکه ریشه در یک حقیقت علمی دارد. تعیین هدف، تمرکز روی نتیجه کار و داشتن تصویری روشن از آنچه در زندگی می‌خواهید، می‌تواند به رویاهای شما جامه‌ی عمل بپوشاند. یک نکته‌ی کلیدی قابل توجه که در تمامی کتاب‌های ماندگار وجود دارد، این است که اولین قدم را بردارید، یعنی هدف‌تان را بنویسید. با نوشتن، حوادث اتفاق می‌افتند، دکتر هنریت کلاوسر در خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، به شما چگونگی آن‌را آموزش می‌دهد و خاطر نشان می‌کند، نوشتن اهداف به شما کمک خواهد کرد به خواسته‌های خود برسید.

هنریت کلاوسر، نویسنده‌ی آمریکایی است. او مدیر موسسه‌ی Writing  Resources است که در حوزه‌ی مشاوره فعالیت می‌کند. کلاوسر علاوه بر نوشتن کتاب‌هایی پرفروش در زمینه‌ی خودپروری، سخنران پرکار، برگزارکننده‌ی کارگاه‌های خودپروری و نویسنده‌ای مستقل است.

هنریت کلاوسر در ابتدای کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می‌گوید:

بعضی‌ها دفتر خاطرات دارند؛ بعضی‌ها افکار خود را روی دستمال، پشت پاکت‌های نامه، تکه کاغذهای بریده شده از یک دفتر یا هر تکه کاغذ دیگری که دم دست باشد می‌نویسند. نگران نوع کاغذی که استفاده می‌‌کنید یا این‌که باید در یک دفتر بنویسید یا روی یک تکه کاغذ نباشید. هر نوع کاغذی اعم از خط دار یا بی‌خط، گران یا ارزان، در یک دفتر یادداشت یا جدا از آن، و با هر نوع خودکاری یا مدادی با هر رنگی مناسب است. تنها قانون من این است که هر بار چیزی می‌نویسید زیر آن تاریخ بزنید.

خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از دیجی‌کالا

خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از فیدیبو

چهار میثاق

کتاب چهار میثاق

کتاب صوتی چهار میثاق از پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو است. این کتاب تا چندین سال پس از انتشارش، در لیست پر‌فروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت. چهار میثاق از باور‌های سرخپوستی دون میگوئل روئیز نشات می‌گیرد و به نوعی آموزه‌های سرخپوستان تولتِک است و از چهار باوری که انسان‌ها را شاد و رنج آنها را کاهش می‌دهد سخن می‌گوید.

هزاران سال پیش، در تمام خطه‌ى جنوبى مکزیکو، تولتک‌ها را زنان و مردان خردمند مى‌دانستند. مردم شناسان از تولتک‌ها به عنوان قوم یا نژاد سخن گفته‌اند، اما در واقع تولتک‌ها دانشمندان و هنرمندانى بودند که جامعه‌اى تشکیل دادند تا به کشف و حفظ معرفت معنوى و آیین‌هاى باستانى بپردازند.

اولین میثاق این اثر به شما می‌گوید که با کلام خود گناه نکنید. میثاق دوم از چهار میثاق به شما می‌گوید که هیچ چیز را به خود نگیرید. میثاق سوم به شما می‌گوید که تصورات باطل نکنید و در نهایت میثاق چهارم درباره‌ی این است که همیشه بیش‌ترین تلاش‌تان را بکنید. این اثر نقشه‌ی راهی به سوی روشنایی و آزادی است.

میگوئل روئیز، نویسنده‌ی کتاب، سال‌ها به عنوان یک جراح مشغول به کار بود و در حرفه‌ی پزشکی فردی متخصص محسوب می‌شد. تا این‌که طی یک حادثه دچار تصادف شد. او از این تصادف زنده بیرون آمد و سلامتی خود را بازیافت، و تصمیم گرفت برای رهایی از درگیری‌های ذهنی، نزد مادربزرگ خود آموزه‌های شَمَنی را فرا بگیرد. این آموزه‌ها ریشه در فرهنگ سرخ‌پوستان داشت و در واقع شَمَن به شخصی گفته می‌شد که سایرین را راهنمایی می‌کند تا بر محدودیت‌هایشان غلبه کنند. در نتیجه می‌توان گفت که آموزه‌های شمنی به روئیز کمک کرد تا خود را از بند محدودیت‌های ذهنی و روحی برهاند. دون میگوئل کتاب چهار میثاق را پس از یاد گرفتن آموزه‌های شمنی از مادربزرگش و با توجه به تجربیات و دانش پزشکی خود نوشته است.

خرید کتاب چهار میثاق از دیجی‌کالا

خرید کتاب چهار میثاق از فیدیبو

وقتی نیچه گریست

کتاب وقتی نیچه گریست

وقتی نیچه گریست، عنوان معروف‌ترین اثر روان‌شناختیِ اروین د. یالوم است که در سال ۱۹۹۲ به زبان انگلیسی نوشته شد. نسخه‌ی صوتی این رمان مشهور جزء پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو معرفی شده است.

اروین دیوید یالوم (‌Irvin David Yalom) متولد ۱۹۳۱، واشینگتن دی سی، ایالات متحده‌ی آمریکا، استاد بازنشسته‌ی روان‌پزشکی در دانشگاه استنفورد و نویسنده‌ی رمان‌های روان‌شناختی است.

رمان وقتی نیچه گریست، در واقع دیدار خیالیِ بین فریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی و یوزف برویر، پزشک وینی، را روایت می‌کند. رویدادهای رمان در سال ۱۸۸۲ در شهر وین اتریش رخ می‌دهند. این رمان پر از نکته‌های ادبی و فلسفی است که توانسته است این مضامین را به درستی در لابلای داستان به‌گونه‌ای بگنجاند که جذابیت داستان تحت تأثیر دشواری عبارات فلسفی قرار نگیرد.

تمامی گفتگوهایی که بین نیچه و دکتر بروئر انجام می‌شود غیر واقعی است. گفته می‌شود که نیچه به‌خاطر تسلطی که خواهر و مادرش بر او داشتند و در عین حال عشق و تنفری که او نسبت به آن‌ها داشت، باعث شده تا در عشق و رابطه‌اش با زن‌ها پیوسته دچار شکست شود و نسبت به زن نگاهی کج و معوج داشته باشد. دکتر برویر در رمان یالوم موفق می‌شود نیچه را در این مورد وادار به اعتراف کند. یعنی به عجز و ناتوانی‌اش در عشق را اعتراف کند. گویا همین جاست که “نیچه گریه می‌کند”

خرید کتاب وقتی نیچه گریست از دیجی‌کالا

خرید کتاب وقتی نیچه گریست از فیدیبو

اثر مرکب

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب، نوشته‌ی دارن هاردی در سال ۲۰۱۰ نوشته شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز شناخته شده است.
در این کتاب یاد می‌گیریم که با یک گام ساده در هر تلاش، موفقیت خود را چندین برابر کنیم. در واقع هسته‌ی اصلی کتاب قوانینی است که باعث موفقیت می‌شوند. اثر مرکب شامل مهم‌ترین چیزهایی است که هر کسی که می‌خواهد موفق شود باید بداند و تا می‌تواند تمرین کند و استاد شود، تا بتواند به موفقیت‌های فوق‌العاده دست پیدا کند.

به زبان ساده اثر مرکب اصل به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه است، گام‌هایی کوچک و به ظاهر ناچیز که در طول زمان انجام می‌شوند و یک تفاوت بنیادین ایجاد می‌کنند.

دارن هاردی در سال ۱۹۷۱ در کالیفرنیا به دنیا آمد. زمانی که ۱۸ساله بود اولین کسب و کار خود را راه‌اندازی کرد و به گفته‌ی خودش زمانی که ۲۰ سال بیشتر نداشت، سرمایه‌اش نسبت به تمام هم‌سن و سال‌هایش بیشتر بود. در سال ۲۰۰۷ مجله بی‌نظیر و پرطرفدار «Success» به معنای موفقیت را راه‌اندازی کرد و تاکنون کتاب‌های مختلفی در حوزه‌ی رشد و توسعه فردی و موفقیت نوشته است.

خرید کتاب اثر مرکب از دیجی‌کالا

خرید کتاب اثر مرکب از فیدیبو

بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو، اثر دارن هاردی است. در ابتدا باید گفت این کتاب اصلا کتابی انگیزشی نیست که به خواننده روحیه و انگیزه‌ای برای موفق‌شدن بدهد؛ بلکه کتابی آموزشی برای مهارت‌یابی در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی است. هاردی متعقد است که موفقیت هنگامی حاصل می‌شود که همه‌ی آن‌چه آموخته‌ایم، به‌همراه تجربه‌ها و ابزارهایی که در اختیار داریم، همگی در راستای تحقق هدفی از ‌پیش‌ تعیین ‌شده متمرکز و هدایت شوند. بدون هدف، برخورداری از بهترین امکانات هم کاری از پیش نمی‌برد.

دارن هاردی، نویسنده‌ی مشهور دو کتاب پرفروش اثر مرکب و دیوانگان ثروت‌ساز، توانایی‌اش را در حوزه‌ی نگارش کتاب‌های موفقیت به‌خوبی به اثبات رسانده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به محض شروع مطالعه این کتاب خود را از ۹۷ درصد جامعه جدا می کنید. ۹۷ درصد جامعه هیچ رویا و هدفی ندارند، آن‌ها تنها می‌خواهند زندگی را به نحوی بگذرانند و حاضر نیستند برای دستیابی به اهدافی متعالی برنامه‌ریزی کنند. آنها حاضر نیستند برای دستیابی به سطحی بالاتر از خودگذشتگی کنند، آنها مخالف سرسخت تلاش و پشتکار هستند. باعث تأسف است، اما تا بوده همین بوده. در تمام طول تاریخ تنها ۳ درصد جامعه بوده‌اند که جامعه را به سمت جلو حرکت داده‌اند و ۹۷ درصد باقی مانده جامعه تنها نقش مصرف‌کننده‌ی خدمات و محصولات آن ۳ درصد را داشته‌اند. به شما تبریک می‌گویم که می‌خواهید با پیوستن به ۳ درصد پیشروی جامعه، به نسل بشر خدمت کنید و باعث حرکت رو به جلوی آن باشید.

خرید کتاب بهترین سال زندگی تو از دیجی‌کالا

خرید کتاب بهترین سال زندگی تو از فیدیبو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *