پرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو (هفته‌ی چهارم مهر)؛ وقتی چالش باهم‌خوانی به کتاب خواندن رونق می‌دهد

*ما تنها یک فروشگاه اینترنتی نیستم. ما راه حلی برای یک زندگی خوب هستیم*

با مقالات آموزشی ما می توانید در دنیا مدرن بهترین سبک زندگی را انتخاب و برای داشتن بهترین خرید ها,…جزئیات بیشترپرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو (هفته‌ی چهارم مهر)؛ وقتی چالش باهم‌خوانی به کتاب خواندن رونق می‌دهد

*ما در اسمارت مارکت بهترین و پرفروش ترین محصولات را برایتان انتخاب کرده ایم*

نیازی نیست بین انتخاب محصولات فراوان گیج و سر در گم شوید. ما برایتان بهترین محصولات را گلچین می کنیم.…جزئیات بیشترپرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو (هفته‌ی چهارم مهر)؛ وقتی چالش باهم‌خوانی به کتاب خواندن رونق می‌دهد

این هفته هم طبق روال هفته‌های گذشته به سراغ پرفروش‌ترین کتاب‌های فیدیبو در هفته‌ی چهارم مهر رفته‌ایم. دو نکته‌ی جالب توجه در لیست پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو به چشم می‌خورد، اول این‌که تنوع سبک و ژانر در کتاب‌های این هفته کاملا به چشم می‌خورد و دو این‌که، تاثیر پویش باهم‌خوانی در افزایش  رونق کتاب‌خوانی این هفته‌ی فیدیبو غیرقابل کتمان است.

اخیرا گروهی از کتاب‌دوستان، پویشی را در فضای اینستاگرام به راه انداخته‌اند و با تشکیل یک گروه باهم‌خوان، کتابی را انتخاب و شروع به خوانش آن به صورت جمعی می‌کنند. این کتاب‌خوانی به دلیل شرایط حاصل از کرونا در فضای مجازی شکل می‌گیرد. فیدیبو هم برای ترغیب و حمایت دوستان این پویش، تخفیف ویژه‌ای را برای کتاب انتخابی آنها یعنی من، شماره سه عطیه عطارزاده در نظر گرفته است. شما هم اگر علاقه‌مند به یافتن و پیوستن به این گروه باهم‌خوان هستید می‌توانید با هشتگ باهمخوانی۴، بدون خط و فاصله آنها را در اینستاگرام بیابید و همراهشان شوید.

فراموش نکنید که کتاب و کتاب‌خوانی علاوه بر افزایش آگاهی، بر تصمیم‌گیری‌های انسان نیز تاثیر قابل توجه‌ای دارد پس تاثیر این پویش‌ها و به‌طور کل کتاب‌خوانی را دست‌کم نگیرید.

من، شماره سه

کتاب من، شماره سه

کتاب من، شماره سه دومین رمان عطیه عطارزاده است. او در این کتاب مانند رمان قبلی‌اش به سراغ موضوعی جذاب و در عین‌حال عجیب رفته است. این کتاب توسط نشر چشمه به چاپ رسیده است و با تخفیفی که فیدیبو برای ترغیب دوستان کتاب‌خوان در نظر گرفته جزء پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو معرفی شده است.

عطارزاده در این رمان درباره‌ی پسر جوان و  ۱۹ ساله‌ای نوشته که به دلیل جنون در آسایشگاه روانی بستری است. کسی نام او را نمی‌داند و از سر اتفاق به او لقب شماره‌ی سه را داده‌اند.

عطارزاده، از این پسر قهرمانی ساخته که با آدم‌های فرعی بسیار زیادی در تماس است، کسانی که می‌توانند برای او روایت‌هایی متفاوت بسازند و البته جنون که نقطه‌ی اتصال این آدم‌ها به یکدیگر است. رمان ریتم تند و سریعی دارد. مملو از جزئیات است و در نهایت بداعتی که قرار است این قهرمان را متمایز کند.

عطیه عطارزاده در سال ۱۳۶۳ در تهران به‌ دنیا آمد و در رشته‌ی سینما فارغ‌التحصیل شد. او کار هنری خود را با ساخت مستند و فیلم کوتاه آغاز کرد سپس به نویسندگی روی آورد. او در جایی گفته است که نویسندگی را از سینما آموخته است. اولین رمان‌اش راهنمای مردن با گیاهان دارویی نام دارد. از عطارزاده تاکنون چند کتاب شعر نیز به چاپ رسیده است.

در بخشی از کتاب من، شماره سه می‌خوانیم:

چشم‌هات را دوست دارم چون به مادرت رفته‌اند. دنیا هم که سیاه باشد باز سبزند. دست‌هات را دوست دارم چون چیزهایی کشیده‌اند که هیچ‌وقت ندیده‌ای. دهانت را اما از همه‌ی این‌ها بیش‌تر دوست می‌دارم. چون هیچ‌وقت باز نمی‌شود.

خرید کتاب من شماره سه از فیدیبو

مدیریت خود

کتاب مدیریت خود

 کتاب مدیریت خود، ۱۰مقاله‌ای که از هاروارد باید بخوانید نوشته‌ی پیتر دراکر، دونالد واس، ویلیام اونکن با ترجمه‌ی شیرین رفیعی توسط انتشارات آموخته به چاپ رسیده است. این کتاب جزء پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو معرفی شده است.

موضوع کتاب درباره‌ی مدیریت خود است. یک راه‌کار اساسی که نویسنده در این زمینه در اختیار علاقه‌مندان گذاشته است نوشتن است. هر زمان تصمیمی اساسی می‌گیرید، نتایج مورد انتظارتان را بنویسید. چند ماه بعد، نتایج نهایی را با آن‌چه انتظار داشتید، مقایسه کنید. برای چیزی که می‌بینید یک الگو ترسیم کنید و ببینید در چه کارهایی مهارت دارید و یا برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان باید چه توانایی‌هایی را در خود بهبود دهید؟ کدام عادات و رفتار باعث می‌شود شما را از رسیدن به نتایج مورد نظرتان بازدارد؟ بر نقاط قوتتان تمرکز کنید و از آنها استفاده کنید.

در نگارش این کتاب، از مقالات افراد موفق استفاده شده است. افرادی مثل پیتر دراکر، دونالد واس، ویلیام اونکن، دایان کوتو، تونی شوارتز، کاترین مک کارتی، ادوارد هالوول، استوارت فریدمن، سومانترا قوشال، هایکه بروش، روبرت کویین، رابرت کاپلان، ریچارد بویاتزیس، آنی مککی و کلیتون کریستنسن. همه‌ی این افراد از تاثیرگذاران در علم مدیریت هستند که در زمینه‌ی موفقیت در امور مدیریتی شرکت‌های بزرگ فعالیت می‌کنند که با اشتراک گذاشتن تجربیاتشان در کتاب مدیریت خود مخاطبان زیادی را از اهمیت مدیریت فردی آگاه کرده‌اند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

از فرد درون آینه چه بپرسیم؟ اگر شما نیز، مانند بسیاری از رهبران موفق باشید، در مراحل اولیه‌ی کارتان، مورد هدایت و حمایت زیادی قرار گرفته‌اید، از نزدیک بررسی شده‌اید و تحت پرورش بوده‌اید. اما همان‌طور که از نردبان بالا می‌رفتید، منابع بازخورد صادقانه و مفید کاهش یافته‌اند و بعد از زمان مشخصی تقریبا روی پای خودتان ایستاده‌اید. اکنون اگر رئیسی داشته باشید. بر کار روزانه‌ی شما نظارت چندانی نخواهد داشت. وقتی که اشتباه‌ها مشخص شوند، برای برطرف کردن آن‌ها و بهبود ادراک رئیس از شما، بسیار دیر شده است و اگر در مدیریتتان با گام‌های اشتباه بر نتیایج کارتان تاثیر منفی بگذارید، فرصت اصلاح برای بازگشت به جای اول نخواهید داشت.

خرید کتاب مدیریت خود از فیدیبو

مدیریت افراد

کتاب مدیریت افراد

کتاب مديريت افراد، توسط جمعی از نویسندگان همچون دانیل گلمن، ژان فرانسوا مانزونی، فردریک هرزبرگ نوشته شده است. این کتاب با ترجمه‌ی غزال سعیدفر جزء پرفروش‌های هفتگی فیدیبو معرفی شده است.

موضوع کتاب درباره‌ی مدیریت است اما این‌بار در سطحی کلان‌تر از مدیریت فردی. حتی اگر مدیری کارکشته باشید، می‌دانید که مديريت جمع و افراد کار آسانی نیست و مشكلات زيادی به همراه دارد. اگر تاکنون هیچ مطالعه‌ای در زمینه‌ی مدیریت افراد نداشته‌اید، این ۱۰ مقاله‌ی بی‌بدیلِ هاروارد را از دست ندهید. این کتاب به شما کمک می‌کند تا سبک مدیریتی‌تان را طوری تنظیم کنید که مطابق با افرادتان باشد.

باید به افرادتان با دادن مسئولیت بیشتر انگیزه بدهید و نه با پول بیشتر و از مدیران تازه‌کار حمایت کنید. با نظرخواهی از کارکنان، اعتمادشان را جلب کنید. به افراد باهوش یاد بدهید چگونه از شکست‌ها درس بگیرند. تیم‌هایی با عملکرد بالا بسازید. رئیس‌تان را مدیریت کنید.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

مدیران موثر فضایی را در سازمان برای کارمندان مهیا می‌کنند که در آن، چنین سوالاتی پاسخ داده می‌شوند سبک رهبری سازمان چیست؟ چطور به کارمندان انگیزه داده می‌شود؟ در تمام زمینه‌های مختلف مدیریتی که مطالعه کردیم، از افراد خواستیم که پایه و اساس فرآیند منصفانه را مشخص کنند. ما، چه با مدیران ارشد اجرایی و چه با کارمندان فروشگاه کار می‌کردیم، در هر صورت، همواره سه اصل مشابه ظاهر می‌شدند که همدیگر را متقابلا تقویت می‌کنند: تعامل با دیگران، توضیح و شفاف‌سازی انتظارها. تعامل با دیگران یعنی افراد را از طریق نظرخواهی و اجازه به آن‌ها برای رد ایده‌ها و فرض‌های یکدیگر، در تصمیم‌گیری‌هایی سهیم کنیم که آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. تعامل حاکی از احترام مدیریت به افراد و ایده‌های‌شان است. تشویق به رد کردن نظر همدیگر، قوه‌ی تفکر همه را قوی و خرد جمعی ایجاد می‌کند. تعامل، به وسیله‌ی مدیریت و تعهد بیشتر از جانب همه‌ی کسانی که در اجرای این تصمیم‌ها دخیل‌اند، به اتخاذ تصمیم‌های بهتر منجر می‌شود.

خرید کتاب مدیریت افراد از فیدیبو

ارتباطات

کتاب ارتباطات

 کتاب ارتباطات، عنوان یکی از کتاب‌های موجود در مجموعه‌ی ده مقاله‌ای که از هاروارد باید بخوانید است که توسط انتشارات هاروارد روانه‌ی بازار کتاب شده است. این اثر ۲۴۰ صفحه‌ای با ترجمه‌ی روان الهه قدیری نخستین‌بار در سال ۱۳۹۶ منتشر شد. این کتاب هم جزء پرفروش‌های هفتگی فیدیبو معرفی شده است.

کتاب، شامل گزیده‌ای از مقالات آموزنده درباره‌ی مفهوم ارتباطات است. مقالاتی که به خواننده کمک می‌کند تا چگونگی دستیابی به حمایت و اعتماد دیگران، آرامش، اعتبار و موفقیت را از طریق برقراری ارتباطات صحیح آموزش ببینند و همچنین به ارائه‌ی روش‌های تقویت هنر متقاعدسازی، گفتگو و سخنرانی می‌پردازند. این مجموعه‌ی کاربردی به شما کمک می‌کند تا در همه‌ی موقعیت‌ها، ایده‌های‌تان را به‌ طور شفاف و مؤثر بیان کنید.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

هم‌اکنون در عصری زندگی می‌کنیم که به درستی عصر ارتباطات لقب گرفته است. به رغم وجود ابزارهای ارتباطی گسترده، همچنان ارتباطات رودررو بخش مهم و قابل توجهی از زندگی ما را شکل می‌دهند و بی‌تردید ارتباط یکی از ابزارهای پرکاربرد در جعبه ابزار رهبری است که گاهی متاسفانه به چشم ابزاری زائد به آن نگاه می‌شود و به جای آن، از اهرم فشار و چکش استبداد استفاده می‌کنیم. زمان آن فرا رسیده که گره‌های سازمان را که به دست ارتباطات باز می‌شوند، با دندان تحکم باز نکنیم.

خرید کتاب ارتباطات از فیدیبو

رهبری

کتاب رهبری

 کتاب رهبری نیز از مجموعه ۱۰ مقاله‌ای که از هاروارد باید بخوانید با ترجمه‌ی بهنام کیماسی به چاپ رسیده و جزء پرفروش‌های هفتگی فیدیبو قرار گرفته است.

در پیشگفتار کتاب در توضیح موضوع این مقاله آمده است که در عصری زندگی می‌كنیم كه شركت‌های موفق هر روز به دستاوردهای بيشتری می‌رسند به نظر می‌رسد چنين شركت‌هایی اكسيری برای پيروزی و پيشرفت دارند كه حاصل كيمياگری فرد شماره يک آنهاست؛ ولی اين اكسير چيست و چطور می‌توان به آن دست يافت؟ اين اكسير همان قابليت رهبری كيمیاگران است. این کتاب الهام‌بخش‌تان خواهد بود تا به دیگران انگیزه بدهید عملکردی عالی داشته باشند. در تیم‌تان خودباوری ایجاد کنید. تغییرات مثبت را رقم بزنید. مسیر سازمان را تعیین کنید. افراد را به خطرپذیری هوشمندانه تشویق کنید. از طریق همدلیِ بدون دلسوزی مدیریت کنید. دیگران را در موفقیت خود شریک کنید. خودآگاهی‌تان را افزایش دهید و از مشکلات قدرت بگیرید.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

خصوصيات يک رهبر چيست؟ هر كسی كه در سازمان‌های تجاری فعاليت كرده باشد احتمالا شاهد چنين ماجرایی بوده، مدير اجرايی بسيار باهوش و فوق‌العاده ماهری به سمت رهبری ترفيع پيدا می‌كند و دست آخر از پس آن برنمی‌آيد. همچنين با چنين داستانی هم آشنايی دارد شخصی با توانايی‌های ذهنی و مهارت‌های فنی بی‌كم و كاست (اما نه فوق‌العاده) به سمتی مشابه ترفیع پيدا كرده و پله‌های ترقی را يک پس از ديگری طی می‌كند. چنين حكايتی مهر تاييدی بر اين باور رايج است كه شناسايی افراد دارای قابليت‌های لازم برا رهبری بيش از آن‌كه علم باشد، يک هنر است.

خرید کتاب رهبری از فیدیبو

مدیریت تغییر

کتاب مدیریت تغییر

 کتاب مدیریت تغییر نیز جزء ۱۰ مقاله‌ی هاروارد است که توسط نشر آموخته به چاپ رسیده است. این کتاب جزء پرفروش‌های الکترونیک فیدیبو معرفی شده است.

گفتنی است این مجموعه مقالات نخستین‌بار در مجله‌ی هاروارد بیزنس ریویو چاپ شده‌اند و در هر مقاله خواننده با وجه جدیدی از اجرای پروژه‌های تغییر و مشکلات پیش روی آنها مواجه می‌شود.

این کتاب الهام‌بخش شما خواهد بود تا در هشت مرحله‌ی بحرانی، تغییر را رهبری کنید، احساس ضرورت و فوریت را به وجود آورید، بر عادت به وضع موجود غلبه کنید، تعهد را آماده و سازماندهی کنید، مخالفان را به سکوت دعوت کنید، از درد تغییر بکاهید، منابع را متمرکز کنید، زمانی که کسب‌وکار رونق دارد، برای ایجاد تغییر، انگیزه به وجود آورید. فهرست مطالبی که در این کتاب می خوانید عبارتند از:۱. رهبری تغییر: چرا تلاش‌ها برای تغییر شکست می‌خورند؟ جان کاتر ۲. تغییر از طریق ترغیب، دیوید گاروین و مایکل روبرتو ۳. تغییر بنیادین، روشی آرام، دبرا میرسون ۴. رهبری نقطه‌ی عطف، دبلیو چان کیم و رنی موبورن ۵. راهنمای بقا برای رهبران، رونالد هایفیتز و مارتی لینسکی ۶. دلیل اصلی تغییر نکردن افراد، رابرت کیگان و لیزا لاسکو لاهی ۷. شکستن اصول تغییر، مایکل بیر و نیتین نوریا ۸. آن روی دشوار مدیریت تغییر، هارولد سیرکین و پِری کینان ۹. چرا برنامه‌های تغییر، تغییری ایجاد نمی‌کنند؟ مایکل بیر، راسل آیزِنشتات و بِرت اِسپکتور.

خرید کتاب مدیریت تغییر از فیدیبو

هنر شفاف اندیشیدن

کتاب هنر شفاف اندیشیدن

 هنر شفاف اندیشیدن؛ اثر رولف دوبلی پس از انتشار در سال ۲۰۱۳ به سرعت در صدر لیست کتاب‌های پرفروش آلمان قرار گرفت و به چندین زبان زنده‌ی دنیا ترجمه شد. نام این کتاب در لیست پرفروش‌های صوتی فیدیبو با صدای عادل فردوسی‌پور به چشم می‌خورد.

این کتاب راه و روش صحیح اندیشیدن و تصمیم‌گیری را به ما خواهد آموخت. آیا تا به حال شده در مورد موضوعی مهم، تصمیمی اشتباه بگیرید یا بخواهید در تصمیمات روزمره‌ی خود بهتر و هوشمندانه‌تر عمل کنید؟ در هر دو صورت کتاب هنر شفاف اندیشیدن به شما کمک شایانی خواهد کرد.

رولف دوبلی، متولد سال ۱۹۶۶ است. او نویسنده، رمان‌نویس و کارآفرین سویسی و فارغ‌التحصیل مدیریت کسب‌و‌کار (MBA) و دکترای فلسفه‌ی اقتصاد از دانشگاه سنت‌گالن سویس است.

این کتاب در سال ۱۳۹۴ توسط عادل فردوسی‌پور و همچنین بهزاد توکلی و علی شهروزی (دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف) ترجمه شد و نشر چشمه آن‌را در ۳۲۵ صفحه منتشر کرد.

خرید کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن با صدای عادل فردوسی‌پور از فیدیبو

هری پاتر و زندانی آزکابان

کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان

هری پاتر و زندانی آزکابان، سومین کتاب از مجموعه رمان‌های هری پاتر اثر جی.کی. رولینگ است. این کتاب در لیست پرفروش‌های هفتگی فیدیبو است.

قصه از آن‌جا شروع می‌شود که بعد از این‌که عمه مارج وارد خانه‌‌ی خاله‌ی هری پاتر می‌شود با هری درگیری پیدا می‌کند و هری ناخواسته باعث اتفاق ناگواری می‌شود، عمه مارج باد شده و مانند بادکنکی به هوا می‌رود.

هری از خانه فرار می‌کند و منتظر اظهارنامه وزارت جادو می‌شود زیرا انجام جادو برای افراد زیر هفده سال ممنوع است و هری فقط ۱۳ سال سن دارد. اما او سرانجام می‌فهمد که سیریوس بلک کسی بوده که پدر و مادرش را به ولدمورت فروخته و اکنون از زندان فرار کرده و حالا دنبال اوست و به همین دلیل وزارت برای او حکم اخراج نمی‌فرستد تا بتواند در مدرسه هاگوارتز در امان باشد!

هری در سالی سخت قرار دارد که همواره باید مواظب باشد که مورد حمله سیریوس بلک قرار نگیرد. اما در پایان مشخص می‌شود که سیریوس بلک پدرخوانده اوست و دوست صمیمی پدرش و کسی که پدرش را به ولدمورت لو داده پیتر پتی گرو بوده که خودش را به شکل موشی در آورده بوده و از قضا موش خانگی رون ویزلی بهترین دوست هری بوده ‌است. اما درست وقتی که همه چیز درست می‌شود و سیریوس موش را به شکل عادی برمی‌گرداند و همه به این‌که به وسیله او بی‌گناهی سیریوس را ثابت کنند امیدوار می‌شوند همه چیز نقش بر آب شده و پیتر پتی گرو فرار می‌کند.

در بخشی از کتاب هری ‌پاتر و زندانی آزکابان می‌خوانیم:

چندی نگذشته بود که درس دفاع در برابر جادوی سیاه درس محبوب همه‌ی دانش‌آموزان شد. در این میان فقط دراکو مالفوی و دارو دسته‌اش پشت سرلوپین بدوبیراه می‌گفتند. هر بار که لوپین از جلوی مالفوی می‌گذشت او با صدای نسبتا بلندی زمزمه می‌کرد: رداشو ببین! سر و وضعش مثل جن پیریه که توی خونه‌ی ما کار می‌کنه. اما هیچ کس دیگری به لباس‌های وصله‌دار و نخ نمای پروفسور لوپین توجه نمی‌کرد. کلاس‌های لوپین هر بار مثل اولین جلسه جالب و دوست‌داشتنی بودند. بعد از لولوخرخره‌ها به درس کلاه قرمزی‌ها رسیدند. آن‌ها موجودات بدجنسی شبیه به جن‌ها بودند و در جاهایی که خون و خون‌ریزی زیاد بود کمین می‌کردند.

خرید کتاب هری پاتر و زندانی آزکابان از فیدیبو

سینوهه

کتاب سینوهه

سینوهه اولین و موفق‌ترین کتاب تاریخی از میکا والتاری نویسنده‌ی فنلاندی است که اولین‌بار آن‌را ذبیح‌الله منصوری در سال ۱۳۶۴ ترجمه و وارد بازار کرد اما ترجمه‌ی هادی عادل‌پور با گویندگی آرمان سلطان زاده جزء پرفروش‌های صوتی این هفته‌ی فیدیبو شناخته شده است.

والتاری در ۱۹ سپتامبر ۱۹۰۸ در شهر هلسینکی در یک خانواده‌ی متوسط متولد شد. او در دانشگاه هلسینکی آغاز به تحصیل کرد و در سال ۱۹۲۹ در رشته‌ی فلسفه فارغ‌التحصیل شد و پس از آن به فرانسه رفت و در مطبوعات فرانسه مشغول به کار شد. او پس از آن وقت خود را بیشتر صرف نوشتن داستان‌های تاریخی کرد. رمان‌های او آمیخته‌ای از  واقعیات، رخدادهای تاریخی، اسطوره‌ها و اندیشه‌های خود اوست.

سینوهه، درباره‌ی شخصیتی است که در هنگام تولد او را در یک سبد دست‌باف گذاشته و به رود نیل سپرده‌اند و خانواده‌ای فقیر او را یافته و بزرگ می‌کنند. در ادامه، سینوهه به مقام کاهنی و پزشکی (مخصوص فرعون) می‌رسد و سفرهایی را به بابل و سوریه و کناره دریای مدیترانه می‌کند.

خرید کتاب صوتی سینوهه از فیدیبو

قمارباز

کتاب قمارباز

 قمارباز یکی از مهم‌ترین آثار داستایوسکی و ادبیات روس است که در سال ۱۸۶۶ منتشر شده است. این اثر جزء پرفروش‌های صوتی فیدیبو معرفی شده است.

داستایوسکی این رمان را در کمتر از یک ماه نوشته است. نویسنده در این اثر به نکوهش قمار و آثار مخرب‌ آن بر زندگی افراد می‌پردازد و با نگاهی روان‌شناسانه، لایه‌های مختلف شخصیت افراد را مورد بررسی قرار می‌دهد.

داستایوفسکی در این کتاب تجربه تلخی را که در جریان اقامتش در خارج از کشور برای او پیش آمده بود، شرح دهد؛ تجربه‌ای که مبتنی بر عشق او به قمار بود و سبب شد تا او پاکباخته و مقروض به روسیه بازگردد.

راوی رمان قمارباز، آلکسی ایوانویچ است، معلم سرخانه‌ی فرزندان یک ژنرال که با آنها زندگی می‎کند. ژنرال هر وقت سفر می‎کند در شهری با عنوان رولتن‎بورگ اقامت می‌کند. ماجرا از آن‌جا آغاز می‎شود که شخصیت‎های رمان در انتظار رسیدن خبر مرگ پیر‎زنی هستند که قرار است میراثش به ژنرال برسد. ژنرال با این ثروت می‌خواهد دل زنی فرانسوی به نام مادام بلانش را به دست آورد. شخصیت‎های دیگر داستان نیز هر یک به نوعی با این ثروت و نیازی که به آن دارند به این ماجرا پیوند خورده‎اند.

خرید کتاب قمارباز از فیدیبو

چشم‌هایش

کتاب چشم‌هایش

چشم‌هایش رمانی به قلم بزرگ علوی است که در سال ۱۹۵۲میلادی یا به عبارتی ۱۳۳۱ شمسی به چاپ رسید. این کتاب خاطره‌انگیز هم در لیست پرفروش‌های فیدیو است.

سید مجتبی آقابزرگِ علوی ملقب به بزرگ علوی متولد ۱۳ بهمن ۱۲۸۲ در تهران و درگذشته‌ی ۲۸ بهمن ۱۳۷۵ برلین است. او نویسنده‌ای واقع‌گرا، سیاست‌مدار، روزنامه‌نگار و استاد زبان فارسی بود که بیش از چهار دهه را در آلمان زندگی کرد. او را به همراه صادق هدایت و چوبک، پدران داستان‌نویسی نوین ایرانی می‌دانند.

این رمان، داستان دختری به نام فرنگیس از طبقه‌ی مرفه جامعه‌ی ایران را روایت می‌کند که زندگی پر از نعمتش، باعث شده که مهارت خاصی برای درآوردن پول نداشته باشد. او با ناامیدی در یک دانشکده‌ی هنری در پاریس شرکت می‌کند و متوجه می‌شود که اشکالات زیادی در کار او به عنوان یک نقاش وجود دارد پس به ایران برمی‌گردد تا در فعالیت‌های سیاسی استاد ماکان، برجسته‌ترین نقاش ایران، مشارکتی داشته باشد.

خرید کتاب چشم‌هایش از فیدیبو

هری پاتر و حفره‌ی اسرارآمیز

کتاب هری پاتر و حفره اسرارآمیز

کتاب هری ‌پاتر و حفره‌ی اسرارآمیز، دومین کتاب از مجموعه‌ی هشت جلدی هری‌ پاتر است که در ایران با ترجمه‌ی ویدا اسلامیه به چاپ رسیده است. این کتاب جزء پرفروش‌های هفتگی فیدیبو معرفی شده است.

در این قسمت از کتاب هری پاتر از داستان مکانی اسرارآمیز و قدیمی در مدرسه‌ی هاگوارتز می‌خوانیم که اتفاقات عجیبی را برای هری و دوستانش رقم می‌زند. هری پاتر سال اول تحصیلی خود را در مدرسه جادوگری هاگوارتز پشت سر گذاشته و در تابستان به سر می‌برد. او جنی خانگی را می‌بیند که به او هشدار می‌دهد که این سال را به مدرسه نرود. بعد از آن با سه نفر از دوستانش که با ماشینی پرنده به دنبالش آمده‌اند از دست خاله و شوهر خاله‌ی بدخلقش فرار می‌کند و به خانه دوستش می‌رود.

بعد از این‌که وارد سال تحصیلی می‌شود اتفاقات عجیبی برایش می‌افتد، گربه سرایدار با طلسمی خطرناک بیهوش می‌شود و با خون نوشته‌هایی بر دیوارها حک می‌شود مبنی بر آن که تالار اسرار گشوده شده ‌است.

جی.کی. رولینگ، نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های هری پاتر با نام اصلی جوآن رولینگ در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵ در انگلستان متولد شد. او در رشته‌ی زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه اکستر انگلستان به تحصیل پرداخت. ایده‌ی نوشتن کتاب هری ‌پاتر نیز در همین دوران در روزی که برای رفتن به دانشگاه منتظر قطار بود، در سرش شکل گرفت. اولین سری از کتاب‌های هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو در سال ۱۹۹۵ به چاپ رسید و پس از انتشار آن بود که شهرت و ثروت زیادی برای جی.کی. رولینگ به ارمغان آورد. با انتشار و موفقیت کتاب‌های هری‌پاتر، جی.کی. رولینگ به یکی از ثروتمندترین زنان دنیا تبدیل شد.

‌در بخشی از کتاب هری پاتر و حفره‌ی اسرارآمیز می‌خوانیم:

هری پاتر یک جادوگر بود و تازه سال اول مدرسه‌ی علوم و فنون جادوگری هاگوارتز را به پایان رسانده بود. گرچه دورسلی‌ها از بازگشت هری در تعطیلات چندان خشنود نبودند ناراحتی آنها در مقابل دلتنگی هری هیچ بود. دوری از هاگوارتز همچون درد مزمن و جان‌گدازی پیوسته وجودش را آزار می‌داد. دلش برای قلعه با راهروهای مخفی و اشباحش تنگ شده بود؛ برای کلاس‌های درس (البته نه کلاس اسنیپ، استاد درس معجون‌ها)؛ برای نامه‌هایی که جغدها می‌آوردند؛ برای ضیافت‌های باشکوه در سرسرای بزرگ مدرسه؛ برای تختخواب پرده‌دارش در خوابگاه برج؛ برای ملاقات با هاگرید، شکاربان مدرسه، در کلبه‌اش واقع در حاشیه‌ی جنگل ممنوع و بیش از همه دلش برای بازی کوییدیچ، محبوب‌ترین ورزش در دنیای جادویی تنگ شده بود (ورزشی با شش تیر دروازه‌ی مرتفع، چهار توپ پرنده و چهارده بازیکن سوار بر جاروی پرنده).

خرید کتاب هری پاتر و حفره‌ی اسرارآمیز از فیدیبو

تانگ فو: روش برخورد با افراد دشوار

کتاب تانگ فو: روش برخورد با افراد دشوار

کتاب تانگ فو: روش برخورد با افراد دشوار در زمینه‌ی برقراری ارتباطات مفید اجتماعی محسوب می‌شود. کتاب تانگ فو، جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سراسر جهان بوده است که به ۱۷ زبان ترجمه شده‌ است.

تانگ در زبان انگلیسی به معنای زبان است و فو به ورزش‌های رزمی اشاره دارد. بنابراین تانگ فو از دیدگاه نویسنده یعنی این‌که چطور از زبان خود به نحو مناسبی، مثل یک هنر رزمی استفاده کنیم.

این کتاب در ۴ بخش و ۳۰ فصل نوشته شده است و در سراسر مطالب آن، مخاطب تکنیک‌های مختلفی را یاد می‌گیرد تا در برخورد با افراد بدخلق، بدزبان، سخت‌گیر از آن‌ها استفاده کند. هدف این است که چگونه می‌توان اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم تا کسی نتواند با حرف‌‌هایش شما را آزار دهد.

سم هورن، یکی از نویسندگان و سخنرانان مطرح آمریکایی در زمینه‌ی ارتباط بین اشخاص است. سم هورن بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت INTRIGUE AGENCY  است که به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا ارتباطات و پروژه‌های مشارکتی و دقیق را انجام دهند که درآمد و نتایج مثبتی از پروژه‌های خود داشته باشند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اگر موقع عصبانیت یک لحظه بردباری به خرج دهی، از صد روز پشیمانی و تأسف خلاص می‌شوی. سؤال‌هایی مانند: چه احساسی دارم؟ یا چرا آنها چنین رفتار می‌کنند؟ جواب تو را به جای طعنه و کنایه، با احساس همراه می‌کند. حتی اگر مطمئن نباشی در پس رفتار پرخاشگرانه‌ی کسی چه چیزی نهفته است، کافی است چند ثانیه‌ای در مورد انگیزه‌ی او کنجکاوی کنی و قانع شوی که نباید حرفی بزنی که بعدا موجب پشیمانی شود. یکی از شرکت‌کنندگان در همایش با این نظریه‌ی مخالف بود و می‌گفت: من به این مسأله اعتقاد ندارم. وقتی کسی لج مرا در می‌آورد، چه دلیلی دارد نقش منادی صلح را بازی کنم و جوابی دندان شکن به او ندهم؟

خرید کتاب روش برخورد با افراد دشوار از فیدیبو

۵۰  باید و نباید در زندگی زناشویی

۵۰ باید و نباید در زندگی زناشویی

کتاب صوتی۵۰ باید و نباید در زندگی زناشویی شامل ۴ ساعت از مجموعه سخنرانی‌های دکتر فرهنگ هلاکویی درباره‌ی ازدواج و خانواده است. این کتاب صوتی نیز جزء پرفروش‌های هفته‌ی گذشته‌ی فیدیبو معرفی شده است.

فرهنگ هلاکوییِ نایینی، معروف به دکتر هلاکویی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۲۳ در شیراز است. او روان‌شناس، روان‌درمانگر و مشاور ازدواج و خانواده، جامعه‌شناس، استاد دانشگاه و شخصیت رادیویی است و  هم‌اکنون ساکن آمریکا است. هلاکویی مؤسس و مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز است و به ‌عنوان مشاور ازدواج، خانواده و کودکان در این مرکز مشغول فعالیت است.

هلاکویی در این مجموعه سخنرانی‌ها سعی کرده است ۵۰ آیتم از قواعد کاربردی برای زندگی مشترک را به زبان ساده و صریح بیان ‌کند. اما از همان ابتدا به شنوندگان خود هشدار می‌دهد که:

اگر می‌خواهید از صحبت‌های من علیه همسرتان استفاده کنید با تمام وجود خواهش می‌کنم این سخنرانی را گوش ندهید اما اگر دلتان می‌خواهد از آن به نفع همسرتان استفاده کنید همین جا بمانید و به حرف‌هایم گوش دهید.

خرید کتاب صوتی ۵۰ باید و نباید در زندگی زناشویی از فیدیبو

بنویس تا اتفاق بیوفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نوشته‌ی دکتر هنریت کلاوسر است. این کتاب راهنمایی ساده و موثر برای تبدیل رویاها به حقیقت از طریق تمرینات آسان و عملی است. کتاب را جهان قطب شاهی و ندا رشیدی به فارسی ترجمه کرده‌اند.

کتاب نه تنها باعث احساس شگفتی در انسان می‌شود بلکه ریشه در یک حقیقت علمی دارد. تعیین هدف، تمرکز روی نتیجه کار و داشتن تصویری روشن از آنچه در زندگی می‌خواهید، می‌تواند به رویاهای شما جامه‌ی عمل بپوشاند. یک نکته‌ی کلیدی قابل توجه که در تمامی کتاب‌های ماندگار وجود دارد، این است که اولین قدم را بردارید، یعنی هدف‌تان را بنویسید. با نوشتن، حوادث اتفاق می‌افتند، دکتر هنریت کلاوسر در خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، به شما چگونگی آن‌را آموزش می‌دهد و خاطر نشان می‌کند، نوشتن اهداف به شما کمک خواهد کرد به خواسته‌های خود برسید.

هنریت کلاوسر، نویسنده‌ی آمریکایی است. او مدیر موسسه‌ی Writing  Resources است که در حوزه‌ی مشاوره فعالیت می‌کند. کلاوسر علاوه بر نوشتن کتاب‌هایی پرفروش در زمینه‌ی خودپروری، سخنران پرکار، برگزارکننده‌ی کارگاه‌های خودپروری و نویسنده‌ای مستقل است.

هنریت کلاوسر در ابتدای کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد می‌گوید:

بعضی‌ها دفتر خاطرات دارند؛ بعضی‌ها افکار خود را روی دستمال، پشت پاکت‌های نامه، تکه کاغذهای بریده شده از یک دفتر یا هر تکه کاغذ دیگری که دم دست باشد می‌نویسند. نگران نوع کاغذی که استفاده می‌‌کنید یا این‌که باید در یک دفتر بنویسید یا روی یک تکه کاغذ نباشید. هر نوع کاغذی اعم از خط دار یا بی‌خط، گران یا ارزان، در یک دفتر یادداشت یا جدا از آن، و با هر نوع خودکاری یا مدادی با هر رنگی مناسب است. تنها قانون من این است که هر بار چیزی می‌نویسید زیر آن تاریخ بزنید.

خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از دیجی‌کالا

خرید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد از فیدیبو

وقتی نیچه گریست

کتاب وقتی نیچه گریست

وقتی نیچه گریست، عنوان معروف‌ترین اثر روان‌شناختیِ اروین د. یالوم است که در سال ۱۹۹۲ به زبان انگلیسی نوشته شد. نسخه‌ی صوتی این رمان مشهور جزء پرفروش‌های این هفته‌ی فیدیبو معرفی شده است.

اروین دیوید یالوم (‌Irvin David Yalom) متولد ۱۹۳۱، واشینگتن دی سی، ایالات متحده‌ی آمریکا، استاد بازنشسته‌ی روان‌پزشکی در دانشگاه استنفورد و نویسنده‌ی رمان‌های روان‌شناختی است.

رمان وقتی نیچه گریست، در واقع دیدار خیالیِ بین فریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی و یوزف برویر، پزشک وینی، را روایت می‌کند. رویدادهای رمان در سال ۱۸۸۲ در شهر وین اتریش رخ می‌دهند. این رمان پر از نکته‌های ادبی و فلسفی است که توانسته است این مضامین را به درستی در لابلای داستان به‌گونه‌ای بگنجاند که جذابیت داستان تحت تأثیر دشواری عبارات فلسفی قرار نگیرد.

تمامی گفتگوهایی که بین نیچه و دکتر بروئر انجام می‌شود غیر واقعی است. گفته می‌شود که نیچه به‌خاطر تسلطی که خواهر و مادرش بر او داشتند و در عین حال عشق و تنفری که او نسبت به آن‌ها داشت، باعث شده تا در عشق و رابطه‌اش با زن‌ها پیوسته دچار شکست شود و نسبت به زن نگاهی کج و معوج داشته باشد. دکتر برویر در رمان یالوم موفق می‌شود نیچه را در این مورد وادار به اعتراف کند. یعنی به عجز و ناتوانی‌اش در عشق را اعتراف کند. گویا همین جاست که “نیچه گریه می‌کند”

خرید کتاب وقتی نیچه گریست از دیجی‌کالا

خرید کتاب وقتی نیچه گریست از فیدیبو

اثر مرکب

کتاب اثر مرکب

کتاب اثر مرکب، نوشته‌ی دارن هاردی در سال ۲۰۱۰ نوشته شد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز شناخته شده است.
در این کتاب یاد می‌گیریم که با یک گام ساده در هر تلاش، موفقیت خود را چندین برابر کنیم. در واقع هسته‌ی اصلی کتاب قوانینی است که باعث موفقیت می‌شوند. اثر مرکب شامل مهم‌ترین چیزهایی است که هر کسی که می‌خواهد موفق شود باید بداند و تا می‌تواند تمرین کند و استاد شود، تا بتواند به موفقیت‌های فوق‌العاده دست پیدا کند.

به زبان ساده اثر مرکب اصل به دست آوردن پاداش‌های بزرگ از طریق مجموعه‌ای از انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه است، گام‌هایی کوچک و به ظاهر ناچیز که در طول زمان انجام می‌شوند و یک تفاوت بنیادین ایجاد می‌کنند.

دارن هاردی در سال ۱۹۷۱ در کالیفرنیا به دنیا آمد. زمانی که ۱۸ساله بود اولین کسب و کار خود را راه‌اندازی کرد و به گفته‌ی خودش زمانی که ۲۰ سال بیشتر نداشت، سرمایه‌اش نسبت به تمام هم‌سن و سال‌هایش بیشتر بود. در سال ۲۰۰۷ مجله بی‌نظیر و پرطرفدار «Success» به معنای موفقیت را راه‌اندازی کرد و تاکنون کتاب‌های مختلفی در حوزه‌ی رشد و توسعه فردی و موفقیت نوشته است.

خرید کتاب اثر مرکب از دیجی‌کالا

خرید کتاب اثر مرکب از فیدیبو

بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو

کتاب بهترین سال زندگی تو، اثر دارن هاردی است. در ابتدا باید گفت این کتاب اصلا کتابی انگیزشی نیست که به خواننده روحیه و انگیزه‌ای برای موفق‌شدن بدهد؛ بلکه کتابی آموزشی برای مهارت‌یابی در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی است. هاردی متعقد است که موفقیت هنگامی حاصل می‌شود که همه‌ی آن‌چه آموخته‌ایم، به‌همراه تجربه‌ها و ابزارهایی که در اختیار داریم، همگی در راستای تحقق هدفی از ‌پیش‌ تعیین ‌شده متمرکز و هدایت شوند. بدون هدف، برخورداری از بهترین امکانات هم کاری از پیش نمی‌برد.

دارن هاردی، نویسنده‌ی مشهور دو کتاب پرفروش اثر مرکب و دیوانگان ثروت‌ساز، توانایی‌اش را در حوزه‌ی نگارش کتاب‌های موفقیت به‌خوبی به اثبات رسانده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

به محض شروع مطالعه این کتاب خود را از ۹۷ درصد جامعه جدا می کنید. ۹۷ درصد جامعه هیچ رویا و هدفی ندارند، آن‌ها تنها می‌خواهند زندگی را به نحوی بگذرانند و حاضر نیستند برای دستیابی به اهدافی متعالی برنامه‌ریزی کنند. آنها حاضر نیستند برای دستیابی به سطحی بالاتر از خودگذشتگی کنند، آنها مخالف سرسخت تلاش و پشتکار هستند. باعث تأسف است، اما تا بوده همین بوده. در تمام طول تاریخ تنها ۳ درصد جامعه بوده‌اند که جامعه را به سمت جلو حرکت داده‌اند و ۹۷ درصد باقی مانده جامعه تنها نقش مصرف‌کننده‌ی خدمات و محصولات آن ۳ درصد را داشته‌اند. به شما تبریک می‌گویم که می‌خواهید با پیوستن به ۳ درصد پیشروی جامعه، به نسل بشر خدمت کنید و باعث حرکت رو به جلوی آن باشید.

خرید کتاب بهترین سال زندگی تو از دیجی‌کالا

خرید کتاب بهترین سال زندگی تو از فیدیبو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *