گوشی شیائومی Mi A3 را به اندروید ۱۱ به‌روزرسانی نکنید!

با توجه به گزارش‌های متعدد از سوی کاربران گوشی شیائومی Mi A3 گویا به‌روزرسانی این دستگاه به اندروید ۱۱ مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که گوشی را عملا از کار می‌اندازد.

معمولا بعد از عرضه‌ی هر به‌روزرسانی نرم‌افزاری، به‌خصوص آن دسته از به‌روزرسانی‌هایی که مربوط به سیستم‌عامل هستند، پیشنهاد می‌شود کاربران آن را به سرعت نصب کنند تا هم از تجربه‌ی جدید لذت ببرند و هم اینکه اگر مشکل نرم‌افزاری وجود داشت بتوانند آن را برطرف کنند. اما گاهی اوقات به‌روزرسانی‌ها ممکن است بنا به دلایلی مختلف، مشکلاتی را هم با خود به همراه داشته باشند و این دقیقا همان چیزی است که گریبان‌گیر شیائومی Mi A3 و کاربران آن شده.

شیائومی به‌تازگی به‌روزرسانی اندروید ۱۱ را برای گوشی Mi A3 خود منتشر کرد. محصولی که سال ۲۰۱۹ و با اندروید ۹ راهی بازار شد و خبر آپدیت آن به اندروید ۱۱ کاربران آن را بسیار خوشحال کرد. اما گویا بعد از به‌روزرسانی به سیستم‌عامل جدید، یک سری مشکلات عجیب در گوشی به‌وجود می‌آید. تعدادی از کاربران گزارش داده‌اند که گوشی بعد از دریافت اندروید ۱۱ عملا بدون استفاده می‌شود؛ مشکلی که از آن با نام «bricking» یاد می‌شود.

آپدیت اندروید 11 گوشی شیائومی Mi A3

خوشبختانه شیائومی بعد از اطلاع از این موضوع به سرعت به‌روزرسانی جدیدی را به همراه رفع مشکلات یاد شده برای Mi A3 عرضه کرد منتها پیشنهاد می‌شود باز هم منتظر بمانید. چرا که قبلا هم سابقه‌ی پدیدار شدن مشکل بعد از دریافت آپدیت اندروید در کارنامه‌ی گوشی‌های شیائومی وجود داشته. حتی بعد از اینکه شرکت بسته‌های حاوی رفع مشکل را برای آن‌ها عرضه کرد. بنابراین نمی‌توان مطمئن بود این اتفاق باز هم رخ نمی‌دهد.

به همین خاطر پیشنهاد می‌شود اگر اعلانی مبنی بر به‌روزرسانی اندروید ۱۱ دریافت کرده‌اید کمی منتظر بمانید. شاید مشکل خاصی برای گوشی پیش نیاید اما منطقی‌تر این است که بعد از اطمینان حاصل کردن از کیفیت و پایداری سیستم‌عامل جدید، گوشی را به آن به‌روزرسانی کنید.

منبع: GSMArena

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *