10 مرد میلیاردر جهان که پس از دانشگاه به ثروت رسیدند

میلیونرهایی که بعد از دانشگاه ثروتمند شدن!

برای میلیونر شدن نیازی به کسب مدارک عالی نیست و می توانید به راحتی با تجربه ای مطابق با استعدادتان میلیونر شوید! این در حالی است که شناخته شده ترین ثروتمندهای جهان نیز حتی مدرک ندارند و اما سال های طولانی تلاش کرده اند و برای رسیدن به موفقیت دست به کارهای بزرگی زدند.

برخی از مدیرعاملان بزرگی که این روزها شاید چندین بار نامشان را در رسانه های بزرگ می شنوید، با وجود تحصیل در بزرگترین دانشگاه های جهان، هیچ مدرکی از آنجا دریافت نکردند. برای مثال آقای مارک زاکربرگ مالک سایت فیس بوک دانشگاه را رها کرد و هیچ مدرکی از دانشگاه9 دریافت نکرد و اما امروزه یکی از سرشناسان و ثروتمندان جهان می باشد.

نکته ای که لازم به ذکر است، این می باشد که هدف از تحصیل در دانشگاه کسب مهارت لازم و کافی برای موفقیت می باشد و این شما هستید که می توانید با ایده های خودتان می توانید موفق شوید. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب از نمناک شما را با میلیونرهایی آشنا کنیم که بعد از دانشگاه توانستند به ثروت بسیار زیادی دست پیدا کنند. همراه ما باشید.

میلیونر های معروف جهان

1- یان کوم – موسس واتس اپ

یان کوم

آقای یان کوم یکی از شناخته شده ترین مهندسین آمریکایی در سطح جهان می باشد که مدیرعامل و موسس واتس اپ است که یک پیام رسان اینترنتی و ایمن می باشد که در جهان به میزان زیادی از کاربران را به خود جلب کرده است. کوم به مدت 9 سال در یاهو کار می کرد که بعد از جدایی از یاهو، پیام رسان خود را ایجاد کرد. به گفته فوربس این برنامه نویس 43 ساله دارای ثروت 10 میلیارد دلاری می باشد.


2- مارک زاکربرگ – موسس فیس بوک

مارک زاکربرگ

زاکربرگ شبکه مجازی را در جهت کمک به دانشجویان را ایجاد کرد و مدتی بعد از دانشگاه هاروارد اخراج شد! این برنامه نویس بعد از اخراج از دانشگاه فیس بوک را ایجاد کرد و امروزه به گفته فوربس دارای ثروت 66 میلیارد دلاری می باشد.


3- شلدون ادلسون – موسس لا وگاس سندز

شلدون ادلسون

شلدون یکی از ثروتمندان و افراد سرمایه دار آمریکایی است که موسس و مدیر عامل شرکت لاس وگاس سندز معروف می باشد که در زمینه گردشگری و هتلداری فعالیت دارید. به گفته فوربس این مرد موفق 86 ساله، مالک سرمایه 33.1 میلیارد دلار در حال حاضر می باشد.


4- تد ترنر – موسس سی ان ان

تد ترنر

آقای تد ترنر قبل از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه برون،اخراج شد و اما این شروعی برای موفقیت او بود نه شکست! او بعدها شبکه سی ان ان را ایجاد کرد که طبق گفته فوربس این مرد 80 ساله دارای ثروت 2.2 میلیارد دلاری می باشد.


5- تای وارنر – موسس Beanie Babies

تای وارنر

تای وارنر متولد سال 1944 میلادی می باشد که در سال 1962 میلادی قبل از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه کالامازو اخراج شد و سپس مدت ها بعد Ty Inc. را تاسیس نمود که در زمینه ساخت و فروش اسباب بازی فعالیت دارد. به گفته فوربس این مرد 74 ساله اکنون دارای ثروت 2.6 میلیارد دلاری می باشد.


6- دیوید گفن – موسس دریم ورکس

دیوید گفن

یکی از موسساتی که تاکنون در ابتدای انیمیشن های معروف دیده اید، به نام ” دریم ورکس ” می باشد که موسس آن دیوید گفن است! او دانشگاه و تحصیل خود را در دانشگاه تگزاس رها کرد و ایده خود را پیش گرفت. او اینک ثروتمندترین مرد هالیوود می باشد که به گفته فوربس دارای سرمایه 8.4 میلیارد دلاری می باشد.


7- مایکل دل – موسس شرکت دل کامپیوترز

مایکل دل

آقای دل متولد سال 1965 میلادی است که از دانشگاه تگزاس اخراج شد و از 7 سالگی و با خرید یک ماشین حساب گویی مسیر و استعداد خود را درک کرد. او در اولین ماه اجرای کسب و کارش، 180 هزار دلار کسب درآمد را تجربه کرد. او اینک دارای 54 سال سن می باشد که به گفته فوربس او هم اکنون دارای ثروت 30.6 میلیارد دلاری می باشد.


8- لری الیسون – موسس اوراکل

لری الیسون

لری الیسون مدیر عامل و موسس اوراکل می باشد که تنها یک ترم در دانشگاه شیکاگو خواند و هم اکنون این کارآفرین 75 ساله دارای ثروت 63 میلیارد دلاری می باشد که در نوع خود منحصر بفرد است.


9- بیل گیتس – موسس مایگروسافت

 بیل گیتس

در سال 2010 میلادی دانشگاه هارواردموفق ترین فرد اخراجی خود را آقای بیل گیتس خواند که بعد از اخراج از دانگشاه هاروارد او توانست ایده مایکروسافت را اجرایی کند که تمام جهان با این شرکت آشنا هستند. به گفته فوربس این مرد 63 ساله هم اکنون دارای ثروت 102 میلیارد دلاری می باشد.


10- تراویس کالانیک – موسس اوبر

تراویس کالانیک

اوبر یکی از بزرگترین و مهم ترین شرکت ها در سان فرانسسیکو می باشد که با استفاده از اپ این شرکت مسافران و رانندگان می توانند با یکدیگر هماهنگ شوند. او در دانشگاه ” UCLA ” مشغول به تحصیل به تحصیل بود که در نهایت اخراج شد. او بعد از یک سرنوشت طولانی توانست به ثروت 3.7 میلیارد دلاری تنها با سن 43 سال دست پیدا کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *