No Man’s Sky با گرافیک بالاتر برای PS5 و Xbox Series X آپدیت می‌شود

به‌تازگی استودیو Hello Games اعلام کرده که بازی No Man’s Sky در روز عرضه‌ی کنسول‌های نسل بعد، برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/ اس منتشر خواهد شد. نکته‌ی خوشحال‌کننده این است که نسخه‌ی کنسول‌های نسل بعد قرار است از ویژگی‌های این کنسول‌ها استفاده کند و با تغییرات و ارتقاهای فراوانی همراه باشد.

افرادی که در حال حاضر بازی No Man’s Sky را خریداری کرده‌اند، بدون هزینه‌ی اضافی به نسخه‌ی نسل بعدی و ارتقاءیافته‌ی آن دسترسی خواهند داشت. این تغییرات از طریق به‌روزرسانی رایگان ۳.۱۰ اعمال خواهند شد و طرفداران بازی می‌توانند این به‌روزرسانی را به ترتیب در ۲۰ و ۲۲ آبان برای کنسول‌های ایکس سری ایکس/ اس و پلی‌استیشن ۵ دریافت کنند.

بر اساس اطلاعات اعلام‌شده در سایت بازی، به‌روزرسانی ۳.۱۰ نسخه‌ای با گرافیک بهتر و روان‌تر از No Man’s Sky را به کنسول‌های نسل بعد می‌آورد. البته، تمام این بهبودها برای بازیکنان کامپیوترهای شخصی هم در دسترس خواهد بود. با این به‌روزرسانی می‌توانید سفر پر فراز و نشیب خود را در پایگاه‌های بزرگ‌تر، سیار‌ات سرسبز و شاداب‌تر و با بازیکنان بیش‌تر و ویژگی‌های ریزودرشت بسیار دیگری تجربه کنید.

نسخه نسل بعد بازی No Mans Sky

در نسخه‌ی نسل بعدی، جهان بازی عمیق‌تر و محیط آن شاداب‌تر شده است. در این نسخه محیط سیارات با پوشش گیاهی و طبیعی بیش‌تری پوشانده شده‌ و بافت‌ آن نسبت به نسخه‌ی فعلی جزییات بسیار بهتری دارد. همچنین، گسترش و ساخت پایگاه‌ها عمق بیش‌تری پیدا کرده و اکنون می‌توانید ساختمان‌های بلندتر، بزرگ‌تر و پیچیده‌تری را بسازید.

همیشه انتقال سیوها یکی از نگرانی‌های مهم طرفداران بوده اما اکنون تائید شده که همه به‌راحتی می‌توانند داده‌های خود در بازی No Man’s Sky را به کنسول‌های نسل بعد انتقال داده و ماجرایی را که تاکنون سپری کرده‌اند، ادامه دهند. سیوهای نسخه‌ی ایکس باکس وان به‌صورت خودکار با کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس/ سری اس سازگار خواهد بود و بازیکنانی که روی پلی‌استیشن ۴ بازی را انجام داده‌اند، می‌توانند فایل سیوهای خود را در بازی آپلود و بعد از طریق پلی‌استیشن ۵ دانلود کنند و به ادامه‌ی سفر خود در جهان بازی بپردازند.

برای اولین بار، بازیکنان در کنسول‌های نسل بعدی می‌توانند طعم تجربه‌ی آنلاین ۳۲ نفره‌ی بازیNo Man’s Sky را بچشند و در کنار دیگر بازیکنان، به کاوش، ساخت‌وساز، جنگ و بقا بپردازند. همچنین قابلیت کراس پلی هم برای نسخه‌های نسل بعدی وجود خواهد داشت و بازیکنان روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/ اس می‌توانند به همراه دیگر پلتفرم‌ها بازی را در کنار همدیگر انجام دهند و از قابلیت کراس پلی بهره ببرند.

نسخه نسل بعد بازی No Man's Sky

هر دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ قادرند تا بازی No Man’s Sky را با رزولوشن ۴K و با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا کنند. دارندگان کنسول ایکس باکس سری اس هم می‌توانند از میان دو حالت مختلف یکی را انتخاب کنند. نخستین حالت، رزولوشن را اولویت قرار داده و نرخ فریم آن ۳۰ فریم بر ثانیه است و دیگری نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه را اولویت خود قرار داده و رزولوشن آن احتمالاً کمتر خواهد بود. همچنین لودینگ‌ها هم به خاطر وجود اس اس دی، در هر دو کنسول بسیار سریع خواهد بود.

چندی پیش به ویژگی‌های دسته پلی‌استیشن ۵ یعنی دوال‌سنس و استفاده‌ی بازی‌های مختلف از آن پرداختیم. حال مشخص شده که نسخه‌ی نسل بعدی بازی No Man’s Sky هم از قابلیت‌های ویژه‌ی دوال‌سنس نظیر ویژگی بازخورد لمسی و ماشه‌های تطبیق‌پذیر بهره خواهد برد. علاوه‌ بر این، بازی قرار است از قابلیت صدای سه‌بعدی پلی‌استیشن ۵ هم استفاده کند. در نهایت اعلام شده که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ همچون نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ از هدست‌ واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی آر پشتیبانی می‌کند.

بازی No Man’s Sky هم‌اکنون روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی در دسترس است و به‌زودی برای کنسول‌های نسل بعدی هم منتشر خواهد شد.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *